Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина провела зустріч з Єврокомісаром Олівером Варгеї

Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, провела зустріч з Олівером Варгеї, Комісаром ЄС з питань сусідства та розширення. Серед обговорених тем: спільні зусилля України та ЄС у боротьбі з пандемією, «відкриття кордонів» ЄС для мандрівників з третіх країн, реформи та надання Україні чергового траншу макрофінансової підтримки, реалізація політик Європейського зеленого курсу та пріоритети ЄС у контексті підготовки до саміту Східного партнерства. 

Під час зустрічі Ольга Стефанішина зазначила, що важливо виробити стратегічний підхід до оновлення європейської політики сусідства. 

«Східне партнерство потребує нових стимулів. Успішність цієї ініціативи для трансформацій в усьому регіоні залежатиме від її можливостей поглиблювати секторальну співпрацю та розвивати зону вільної торгівлі з партнерами, які налаштовані проводити комплексні реформи», − сказала Ольга Стефанішина. 

Урядовиця також наголосила, що Україна поділяє цілі Європейського зеленого курсу та необхідність зменшити вуглецевий слід у виробництві продукції. Разом з тим, Україна розраховує, що застосування Механізму прикордонного вуглецевого коригування до України буде реалізовано поступово з урахуванням вже наявних зобов’язань сторін у рамках Угоди про асоціацію та Паризької кліматичної угоди . 

Зі свого боку Єврокомісар Варгеї наголосив на важливості посилення сполученості між Україною та ЄС, економічної інтеграції, а також продовженні амбітних реформ, які Україна виконує в рамках Угоди про асоціацію.

Учасники домовилися працювати разом, щоб результати та переваги європейської інтеграції стали більш відчутними та видимими для громадян України.