Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з Німеччиною в енергетичній сфері – Денис Шмигаль

Про це Прем’єр-міністр України сказав під час зустрічі з представниками німецької влади. 

На зустрічі, що відбулася 24 травня, були присутні федеральний голова партії «Союз90/Зелені» Роберт Габек, депутат Європейського Парламенту Віола Фон Крамон-Таубадель, депутати Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина Омід Нуріпур та Мануель Заррацін.

Джерело: Урядовий портал

Денис Шмигаль зазначив, що у серпні 2020 року Україна та Німеччина підписали спільну заяву про налагодження Енергетичного партнерства. Вона передбачає поглиблену взаємодію у сферах відновлювальної енергетики, енергоефективності, декарбонізації і зміни клімату, водневої економіки, трансформації вугільних регіонів.

Прем’єр-міністр також відзначив, що Україна має 61 вугільний регіон, які залежать від монопідприємств. Він подякував Німеччині за допомогу в сприянні справедливій трансформації вугільних регіонів в Україні.

«Цього року ми започатковуємо два пілотних проекти на шахтах. Ця реформа допоможе створити нові робочі місця та сприятиме декарбонізації. Україна твердо стоїть на засадах Європейського зеленого курсу», – підкреслив очільник Уряду.

Денис Шмигаль наголосив, що пріоритетна мета України в енергетичній сфері – приєднання до ENTSO-E. За його словами, синхронізація української енергетичної системи з європейською мережею у 2023 році – важливий крок для України, яким Уряд активно займається.