ЄС виділяє ще 25 млн євро гуманітарної допомоги для Донбасу

У відповідь на конфлікт, що вже восьмий рік поспіль триває на сході України, Європейська Комісія оголосила про надання гуманітарної допомоги на суму 25,4 млн євро для забезпечення підтримки населення, якe все ще страждає від бойових дій, що не припиняються. 

Таким чином, від початку конфлікту загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС сягнув 190 млн євро.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні. 

Це фінансування допоможе людям, які постраждали від наслідків конфлікту, отримати доступ до медичних послуг, включаючи підвищення рівня готовності та реагування на пандемію COVID-19, а також до послуг із отримання захисту, зокрема юридичної підтримки. Також, гуманітарна допомога надасть змогу відремонтувати пошкоджені будинки, школи та лікарні, а також забезпечить найбільш вразливих осіб засобами для задоволення базових потреб і доступом до питної води та освіти в умовах надзвичайних ситуацій. Пріоритетними будуть потреби вразливих категорій населення, таких як люди похилого віку та особи з обмеженими можливостями.

Янез Ленарчич, єврокомісар з антикризового управління, зазначив: «Конфлікт на сході України й надалі спричиняє важкі наслідки для цивільного населення, водночас увага ЗМІ та міжнародного співтовариства згасає. ЄС продовжує реагувати на забезпечення гуманітарних потреб по обидва боки лінії розмежування. Хоча ми продовжуємо допомагати тим, які переважно страждають мовчки, слід шукати сталих рішень для забезпечення миру і стабільності».
 

Рубрика: