Випуск №180 від 31 травня 2021 року

View this email in your browser

24.05-31.05     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 31 травня в Україні зафіксовано 1703 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії проведено 1021806 щеплень. Першу дозу отримали 1021804 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 125777 осіб.

Словаччина підтримує євроінтеграційні прагнення України

Про це запевнив Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським.

Президент України висловив подяку словацькому уряду за нещодавню ратифікацію угоди, яка дасть змогу відновити повноцінну роботу Міжнародного аеропорту «Ужгород». Відповідна двостороння угода була підписана під час офіційного візиту Володимира Зеленського до Словаччини торік у вересні.

Сторони також обмінялися думками щодо шляхів активізації українсько-словацької торговельно-економічної та секторальної співпраці. Детальніше
28.05.2021

Інтеграція об'єднаної енергосистеми України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E сприятиме посиленню енергетичної безпеки країни

На цьому наголосила Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина під час зустрічі з представниками німецької влади: федеральним головою партії «Союз90/Зелені» Робертом Габеком, депутатом Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина Мануелем Зарраціном, депутатом Європейського Парламенту Віолою Фон Крамон-Таубадель. 

«Сьогодні ми ведемо широку дискусію про формати залучення України до Європейського зеленого курсу. Оскільки український бізнес потребує ширшого доступу до дешевих кредитів та інвестицій з метою декарбонізації та впровадження екологічних ініціатив, поглиблення співпраці з Німеччиною у цій сфері може сприяти швидшому «зеленому переходу» в Україні», – сказала Ольга Стефанішина. 
Детальніше
24.05.2021

Міненерго ініціює оцінку виконання Угоди про асоціацію в енергетичному секторі

Міністерство енергетики запропонувало ЄС направити до України місію для оцінки імплементації енергетичного Додатку XXVII до Угоди про асоціацію. Відповідний лист до Представництва ЄС в Україні надіслав заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков. 

Оцінка дозволить відкоригувати поточну роботу та спільні плани для євроінтеграції в енергетичному секторі.

Як зазначається, Україна активізує зусилля для впровадження реформ в енергетиці, а також у розв’язанні кліматичних викликів. Також триває робота над синхронізацією з Європейським зеленим курсом. Детальніше
25.05.2021

Європейський інвестиційний банк надасть грант у розмірі 7 млн євро на супровід інфраструктурних проєктів в Україні

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міністерство розвитку громад та територій України підписали грантову угоду на суму в 7 млн євро, що буде профінансовано ЄС. Цей грант буде спрямовано на підготовку та впровадження Програми відновлення в Україні.

«Ми високо цінуємо плідну співпрацю з нашими міжнародними партнерами – Європейською Комісією та ЄІБ. Зокрема, реалізація Надзвичайної кредитної програми для відновлення України вже допомогла реконструювати понад 240 інфраструктурних об’єктів в Україні. Нова кредитна угода від ЄІБ у розмірі 340 млн євро, яку ми підписали минулого року, сприятиме ще більш масштабній реконструкції соціальної інфраструктури в Україні. А грант у 7 млн євро від ЄС допоможе нам у швидкій реалізації запланованого відновлення», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За кошти Програми відновлення в Україні (URP) буде профінансовано кілька сотень малих і середніх проєктів на муніципальному рівні. Йдеться про відновлення соціальної інфраструктури, поліпшення комунальних послуг, ремонт пошкоджених адміністративних будівель та ключової соціальної інфраструктури (включно з лікарнями, школами, дитячими садками, спортивними об’єктами). Детальніше
26.05.2021
 

Ольга Стефанішина провела віртуальну зустріч у рамках Стратегічної Платформи «Партнерство заради розвитку»

24 травня Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України провела онлайн зустріч з керівниками місій та головами з питань співробітництва у рамках другої зустрічі Стратегічної Платформи «Партнерство заради розвитку» другого рівня координації міжнародної технічної допомоги (МТД).

«Через рік після створення трирівневої системи координації, вона виявилася ефективним інструментом для активізації спільних дій. Ми повинні використовувати цю координаційну архітектуру для досягнення прогресу у таких наскрізних напрямках, як: боротьба з корупцією, цифрова трансформація, забезпечення гендерної рівності. Інакше прогрес у секторальних реформах буде неповним. Ще однією наскрізною сферою є зелений перехід, який визнаний Урядом пріоритетним. Ми продовжуємо наш діалог з партнерами щодо фінансових інструментів, доступних Україні, для досягнення її кліматичних цілей», – сказала Ольга Стефанішина.
Детальніше
25.05.2021

ЄС розпочинає пілотний проєкт із протидії контрабанді та транскордонній злочинності на кордоні Україна-ЄС

Пілотна ініціатива, розпочата на запит Державної прикордонної служби України, базується на ретельному аналізі заходів та наявних практик протидії транскордонній злочинності на «зеленому кордоні» – лісистих слабозахищених ділянках кордону, а також проблемних місць та топографічних особливостей, визначених на відповідній ділянці.

За результатами цієї оцінки був запропонований широкий спектр рекомендацій, що включає впорядкування робочих процесів, використання сучасних технічних рішень для охорони, а також заходи щодо боротьби з корупцією та збільшення мотивації персоналу. Протягом наступних місяців Держприкордонслужба та проєкт EU4IBM спільно впроваджуватимуть відповідні рекомендації для апробації запропонованого рішення щодо захисту кордону. Детальніше
26.05.2021

Уряд схвалив законопроєкт, яким ратифікують Угоду про технічне і фінансове співробітництво з Естонією

«Естонська Республіка – цінний партнер для України. Наші країни уже мають успішний досвід співробітництва у діджитал-проєктах. Тож, цілком закономірним є наше прагнення розширити горизонти співпраці також у сфері освіти, спорту та реформи державного управління», – коментує документ Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина.

Ухвалення законопроєкту Верховною Радою сприятиме активізації двостороннього співробітництва у відповідній сфері та збільшенню обсягів міжнародних технічних та фінансових ресурсів у вигляді:

  • ноу-хау, тренінгів, консультацій, поставки обладнання та матеріалів, допомоги пов'язаної із впровадженням нових технологій;

  • грантів для фінансування постачання товарів, обладнання і матеріалів, робіт та послуг, необхідних для успішної реалізації проєктів.

Детальніше
26.05.2021

В Україні спостерігається зростання частки вуглецево-нейтральної «зеленої» електроенергії

Частка кліматично нейтральної електричної енергії, виробленої на атомних електростанціях, великих ГЕС та з відновлюваних джерел енергії за підсумками 2020 року покриває близько 2/3 всього споживання.
Так, за підсумками 2020 року теплові електростанції виробили 27,2% від загальної генерації електроенергії, тоді як у 2016 році частка ТЕС складала 32,2%. Детальніше
27.05.2021

Інститут спецтехніки та судових експертиз СБУ став членом Європейської мережі судово-експертних установ

Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ став повноправним членом найпрестижнішої міжнародної організації Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI).

Це сприятиме підвищенню якісного рівня судово-експертної діяльності, дозволить прискорити розробку нових методів судової експертизи, підвищити ефективність впровадження в експертну практику сучасних методик і міжнародних стандартів.

Організацію ENFSI визнано провідним судово-експертним об'єднанням установ, яке поліпшує обмін інформацією у галузі криміналістики. Членами ENFSI є 73 організації (експертні установи, криміналістичні лабораторії) з 39 країн Європи. Детальніше
27.05.2021

EUКраїна: зручно плануємо подорожі за кордон 

Наближається пора відпусток і подорожей. Проте пандемія COVID-19 все ще вносить суттєві корективи у звичний процес підготовки до мандрівки за кордон. Умови та правила в'їзду у різні країни постійно змінюються.

Саме для того, щоб громадяни України завжди могли перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту у будь-якій країні світу, Міністерство закордонних справ України розробило інтерактивну карту. Вона відображає режими в‘їзду та транзиту на основі оперативної і перевіреної інформації МЗС і закордонних дипломатичних установ. Дані карти регулярно оновлюються.

Карта доступна за посиланням: TripAdvisor.mfa.gov.ua/map

Плануючи подорож, ознайомтесь з рекомендаціями на сайті МЗС України https://cutt.ly/6bSYsSs.

Детальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».

На шляху до Зеленого курсу. Чи може Україна дозволити собі декарбонізацію економіки

У 2019 році Єврокомісія заявила про плани запровадити СВАМ (Carbon border adjustment mechanism або механізм вуглецевого коригування на кордоні) як частину Європейського зеленого курсу. В основі СВАМ ідея, що слід додатково «оподаткувати» продукцію, виробництво якої пов'язане зі значними викидами парникових газів. У колонці на ЛІГА.Бизнес Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина пояснює: чому це важливо для України, як формується позиція України по СВАМ та як ЄС планує його запроваджувати. Детальніше
26.05.2021

Грантовий конкурс для нестоличних міст від проєкту ЄС EU4Culture

EU4Culture оголошує перший конкурс заявок на тему: «Підтримка міст регіону Східного партнерства у підготовці Стратегій розвитку культури». Конкурс має на меті допомогти містам у п'яти країнах Східного партнерства – Азербайджані, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова та Україні – розробити та реалізувати Стратегію розвитку культури.

Першим кроком у процесі стане відбір п’яти міст у кожній з країн, які далі змагатимуться за фінансову підтримку розробки своєї Стратегії з розвитку культури.

Прийом заявок триває до 30 червня 2021 року. Детальніше


Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні:
31 травня - 6 червняЄврокомісія представила правила безпечного та етичного використання штучного інтелекту в ЄС

Запропонований Єврокомісією новий регламент ЄС щодо штучного інтелекту має на меті гарантувати довіру європейців до нього. Пропорційні та гнучкі правила враховуватимуть конкретні ризики, які становлять системи на основі штучного інтелекту, і встановлюватимуть найвищі стандарти.

Європейський підхід до надійного штучного інтелекту передбачає, що правила застосовуватимуться однаково у всіх державах-членах, а формуватимуться вони на основі оцінки ризиків. Детальніше