Грантовий конкурс для нестоличних міст від проєкту ЄС EU4Culture

Проєкт, що фінансується ЄС, EU4Culture запускає конкурс для міст в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова та Україні для розробки і реалізації Стратегій розвитку культури.

EU4Culture оголосив перший конкурс заявок на тему «Підтримка міст регіону Східного партнерства у підготовці Стратегій розвитку культури». Конкурс заявок має на меті допомогти містам у п'яти країнах Східного партнерства – Азербайджані, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова та Україні – розробити та реалізувати Стратегію розвитку культури.

Першим кроком у процесі стане відбір п’яти міст у кожній з країн, які далі змагатимуться за фінансову підтримку розробки своєї Стратегії розвитку культури.

Конкурс проходить в декілька етапів, а саме:

  • конкурс заявок (концептуальна записка) – міста, що відповідають критеріям участі, надають концептуальну записку з описом свого міста;

  • конкурс заявок (повна заявка) – з кожної країни обирають до п’яти міст, що подали концептуальну записку. Обрані заявники отримають до 1000 євро для підготовки своєї заявки;

  • розробка Стратегії розвитку культури – для підготовки Стратегії розвитку культури з кожної країни буде запрошено до трьох міст, які подали повну заявку. Обрані міста отримають грант у розмірі до 30 000 євро на створення своєї Стратегії;

  • реалізація – з кожної країні буде обрано одне місто, яке отримає грант у розмірі до 300 000 євро для реалізації своєї Стратегії розвитку культури.

Заявники можуть зареєструватися та подати свої пропозиції через офіційний портал Goethe-Institute за посиланням.

Довідково

«EU4Culture» фінансується Європейським Союзом та має бюджет у розмірі 7 850 000 євро. Проєкт реалізується Ґете-Інститутом (основний партнер), Данським Інститутом Культури, Чеськими Центрами та Французьким Інститутом у Грузії. Його реалізація розпочалася 1 січня 2021 року і триватиме до 31 грудня 2024 року. 

Проєкт EU4Culture прагне допомогти культурі стати рушієм для економічного зростання та соціального розвитку у регіоні. З його допомогою ЄС підтримає країни Східного партнерства у розвитку потенціалу сектору культури та креативності, одночасно сприяючи міжкультурному діалогу, обміну знаннями, кращому місцевому врядуванню у секторі культури та економічному зростанню.

«EU4Culture» - це регіональний проєкт, що підтримує сектор культури та креативності у країнах Східного партнерства, з особливим акцентом на нестоличні міста.