Уряд схвалив методичні рекомендації щодо критеріїв територіальної доступності ЦНАП

Кабінет Міністрів України ухвалив методичні рекомендації щодо критеріїв територіальної доступності центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) розроблені за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проєктів EDGE та SURGe, які фінансуються Урядом Канади.

Нові точки доступу утворюватимуться за двома ключовими критеріями:

  • відстань до точки доступу –  не більше 14 км;

  • час, витрачений на дорогу – не більше 30 хвилин транспортом, за наявності розвиненої транспортної інфраструктури.

«Наше завдання – сприяти розвитку мережі ЦНАП як кількісно, так і якісно. Схвалення методичних рекомендацій до критеріїв територіальної доступності дозволить уніфікувати підхід до визначення територіальної доступності ЦНАП, територіальних підрозділів та віддалених робочих місць. Крім цього, ми уникнемо так званих “білих плям” та покращимо доступ до послуг», – зазначила заступник Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

Методичні рекомендації забезпечать єдиний підхід до критеріїв, за якими розраховуватиметься територіальна доступність до адмінпослуг. Отже, громадяни зможуть отримати швидкий доступ до адміністративних послуг.

Довідково 

За I квартал 2021 року утворено 511 територіальних підрозділів та віддалених робочих місць адміністраторів. Із них вже 63 відповідають запропонованим методичними рекомендаціями критеріям. До 2024 року планується збільшити кількість до 3867.