Ольга Стефанішина зустрілась з Прем'єр-міністром Болгарії Стефаном Яневим

У м. Софія Віцепрем‘єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з Прем'єр-міністром Болгарії Стефаном Яневим.  

На початку зустрічі урядовиця наголосила на важливості активізації діалогу між Україною та Болгарією на високому політичному рівні. 

Прем'єр-міністр Стефан Янев підтвердив готовність та зацікавленість Болгарії посилити двосторонні контакти. Він наголосив на підтримці Болгарією територіальної цілісності України, європейської перспективи України та зусиль Уряду України на шляху втілення реформ.  

Основними темами розмови стали: європейські та євроатлантичні прагнення України, саміт НАТО, який відбудеться 14 червня, безпека у Чорному морі та двосторонні відносини. Україна сформулювала конкретні пропозиції поглиблення регіональної співпраці щодо зміцнення безпеки у Чорному морі та закликала партнерів до їх розгляду.  Віцепрем'єрка наголосила на важливості врахування інтересів партнерів під час обговорення майбутнього Альянсу та чіткого підтвердження перспектив членства України та Грузії в НАТО. 

Ольга Стефанішина висловила сподівання на підтримку Софії у побудові євроатлантичної єдності довкола поглиблення інтеграції України, що стане найкращою відповіддю безпековим загрозам в регіоні, а також потужним стимулом історичних трансформацій всередині України. 

Окремою темою розмови стала безпекова ситуація, спровокована російською агресією, зокрема на східному кордоні України, де зосереджена значна кількість техніки та військ Російської Федерації. Віцепрем‘єр-міністерка розповіла про системні трансформації сектору безпеки та оборони, спрямовані на зміцнення обороноздатності України. Водночас було наголошено на відданості України політико-дипломатичному врегулюванню конфлікту.