Оголошено нову програму ЄС «Креативна Європа» на 2021 - 2027 роки

26 травня Європейська Комісія офіційно оголосила нову програму «Креативна Європа» на період з 2021 по 2027 рік. Її бюджет становить 2,4 млрд. євро, що на 63% більше ніж попередньої. Програма допоможе секторам культурних та креативних індустрій Європи розкрити весь свій потенціал, оговтатись від кризи та стати більш конкурентоспроможними, екологічними, діджитальними та інклюзивними. 

Про це повідомляє Креативна Європа Україна.

В рамках нової програми більший акцент буде зроблено на міжнародній копродукції, співпраці та промоції європейських робіт. Також буде посилена підтримка таких секторів як архітектура, література, музика та культурна спадщина, завдяки більшому рівню співфінансування ЄС та окремим конкурсам. Окрім того, з’являться спеціальні програми підтримки сектору нових медіа та медіаграмотності. Варто зауважити, що у всіх конкурсах особлива увага буде приділятися дотриманню гендерної рівності та політики ЄС щодо охорони навколишнього середовища.

Також програма буде підтримувати наступні напрямки: 

  • Переклад літературних творів та розвиток видавничого партнерства;
  • Премії ЄС у галузі літератури, музики, архітектури та культурної спадщини, а також нагороди «Європейська культурна столиця» та ініціативи European Heritage Label;
  • Посилення доступності та видимості європейських аудіовізуальних творів у різних країнах;
  • Creative Innovation Lab – заохочення інноваційних підходів до створення, розповсюдження та промоції в різних секторах;
  • Посилення медіаграмотності, плюралізму та свободи як європейських цінностей.

З червня 2021 року очікується відкриття перших грантових конкурсів нової програми. Інформацію про новини програми та нові конкурси буде розміщено на офіційному сайті Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та його фейсбук-сторінці.