Випуск №181 від 7 червня 2021 року

View this email in your browser

31.05-07.06     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 7 червня в Україні зафіксовано 535 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії проведено 1241008 щеплень. Одну дозу отримали 1241006 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 147118 осіб.


Рік роботи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної 

4 червня 2020 року Верховна Рада України призначила Ольгу Стефанішину Віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

Про головні здобутки та подальші пріоритети – дивіться у відео та читайте за посиланням

04.06.2021

Президент України підписав Закон про обмеження обігу пластикових пакетів в Україні

Володимир Зеленський підписав закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Він забороняє розповсюдження у магазинах, супермаркетах, ресторанах, кафе та аптеках пластикових пакетів. Всі обмеження вводитимуться в дію поступово. Зокрема, 9 місяців з дня ухвалення законопроєкту надається для відмови від розповсюдження пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мкм. 

До 2023 року обмеження не поширюватимуться на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби і м’яса, продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду. Детальніше

01.06.2021

 

В Україні вдосконалять та розширять діяльність кредитних спілок

267 народних депутатів підтримали в першому читанні законопроєкт № 5125 про кредитні спілки. Він пропонує: 

  • розширити можливості кредитних спілок надавати нові види послуг,

  • підвищити рівень доступності фінансових послуг для широкого загалу,

  • вдосконалити вимоги до ліцензування і корпоративного управління в кредитних спілках, 

  • підвищити рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок для зміцнення надійності сектору та довіри до нього споживачів та ін. Детальніше


01.06.2021

 

Верховна Рада ухвалила в першому читанні євроінтеграційний законопроєкт щодо безпечної упаковки харчових продуктів

Проєкт Закону визначає вимоги до упаковки харчових продуктів і будь-яких матеріалів, що контактують з ними, та спрямований на посилення захисту здоров’я та інтересів споживачів.

Мова йде про встановлення вимог до безпечності:

  • пакувальних матеріалів, таких як папір, картон, фольга, плівка, скло, деревина, текстиль, пластик тощо;
  • посуду і кухонного приладдя та матеріалів, з яких вони вироблені (кераміка, метал, скло тощо);
  • матеріалів, які містить упаковка (фарб, клеїв, лаків, силіконів, воску, смоли тощо). Детальніше


01.06.2021

 

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про цифровізацію досудового розслідування

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт № 5246 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування».

Запропоновані зміни сприятимуть підвищенню ефективності кримінального процесу, полегшивши взаємодію суду, сторони обвинувачення та сторони захисту. Крім того, зменшиться надмірна бюрократизація процесів, адже спроститься та прискориться підготовка й опрацювання документів з боку слідчих і прокурорів. Адвокати зможуть швидше подавати заяви та клопотання й матимуть змогу ознайомлюватися з матеріалами кримінальних проваджень в електронному вигляді. Водночас суд отримає можливість досліджувати документи та докази в електронній формі. Зараз же це можна зробити лише у слідчих або прокурорів, фізично приїхавши до них.

Детальніше
01.06.2021

Ольга Стефанішина зустрілась з Прем'єр-міністром Болгарії Стефаном Яневим
На початку зустрічі урядовиця наголосила на важливості активізації діалогу між Україною та Болгарією на високому політичному рівні. 

Основними темами розмови стали: європейські та євроатлантичні прагнення України, саміт НАТО, який відбудеться 14 червня, безпека у Чорному морі та двосторонні відносини. Прем'єр-міністр Стефан Янев підтвердив готовність та зацікавленість Болгарії посилити двосторонні контакти. Він наголосив на підтримці Болгарією територіальної цілісності України, європейської перспективи України та зусиль Уряду України на шляху втілення реформ. Детальніше
04.06.2021
 

Україна та ЄС започаткували Кібердіалог

3 червня 2021 року відбувся перший раунд Кібердіалогу Україна – Європейський Союз. Україна та ЄС підтвердили свою відданість глобальному, відкритому, стабільному та безпечному кіберпростору, який повністю відповідає принципам верховенства права, у якому права осіб однаково захищені у мережі та поза її межами, і в якому безпека, економічний розвиток, процвітання і єдність вільних і демократичних суспільств заохочуються і належним чином захищені. ЄС висловив свою солідарність і підтримку Україні, яка зазнає кібератак, спрямованих на підрив критичної інфраструктури.

Учасники підкреслили необхідність розвитку діалогу з кібербезпеки і досягнення практичних результатів співпраці. Детальніше
04.06.2021

Україна вперше визнаватиме професійні кваліфікації, здобуті в ЄС

Україна зробила важливий крок на шляху гармонізації української Національної системи кваліфікацій з європейською. Відтепер професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах, будуть визнаватися. До цього наша держава не визнавала свідоцтва чи сертифікати, отримані в ЄС, США чи інших країнах.

Тепер для визнання професійної кваліфікації буде потрібен документ (сертифікат, свідоцтво), виданий уповноваженим суб’єктом іншої країни, про присвоєння професійної кваліфікації, або документ про відповідну освіту. Якщо особа не має документа про присвоєння професійної кваліфікації, але володіє необхідними знаннями та вміннями, вона може пройти процедуру присвоєння професійної кваліфікації в Україні. Детальніше
02.06.2021

Уряд схвалив методичні рекомендації щодо критеріїв територіальної доступності ЦНАП
Нові точки доступу утворюватимуться за двома ключовими критеріями:

  • відстань до точки доступу –  не більше 14 км;
  • час, витрачений на дорогу – не більше 30 хвилин транспортом, за наявності розвиненої транспортної інфраструктури.

Методичні рекомендації забезпечать єдиний підхід до критеріїв, за якими розраховуватиметься територіальна доступність до адмінпослуг. Отже, громадяни зможуть отримати швидкий доступ до адміністративних послуг. Детальніше
03.06.2021

Результати розгляду законопроєктів Комітетом ВРУ з питань інтеграції України до ЄС

Такими, що не суперечать праву ЄС і зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, Комітет визнав законопроєкти:

5208 про внесення змін та доповнень до деяких законів України щодо заходів з посилення енергетичної незалежності України. Документ, зокрема, передбачає надати повноваження Регулятору обмежувати або забороняти імпорт електроенергії із країни-агресора. 

5336 – приводить у відповідність положення Кримінального кодексу України до положень Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

5060 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо використання електронних доказів та інші законопроєкти.

Детальніше
03.06.2021

НКРЕКП ухвалила попереднє рішення про сертифікацію Укренерго 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила попереднє рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі (ОСП) європейського зразка за моделлю ISO (Independent System Operator). 

«Сертифікація ОСП – принципово важлива передумова для інтеграції в ENTSO-E, яка є стратегічною метою не лише для «Укренерго», але й для України загалом. Попереднє рішення – перший етап процедури сертифікації, яка має підтвердити відповідність українського оператора системи передачі вимогам Третього енергопакета, який діє в країнах Євросоюзу. Остаточне рішення має бути ухвалено після виконання низки умов. Це, зокрема, виконання визначеного в попередньому рішенні переліку заходів, а також отримання висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо відповідності діяльності НЕК «Укренерго» вимогам чинного європейського законодавства», – зазначив член правління НЕК «Укренерго» Максим Юрков. Детальніше
02.06.2021

Європейська Комісія оголосила нову програму ЄС «Креативна Європа» на 2021 - 2027 роки

Бюджет програми становить 2,4 млрд. євро, що на 63% більше ніж бюджет попередньої. Програма допоможе секторам культурних та креативних індустрій Європи розкрити весь свій потенціал, оговтатись від кризи та стати більш конкурентоспроможними, екологічними, діджитальними та інклюзивними.

В рамках нової програми більший акцент буде зроблено на міжнародній копродукції, співпраці та промоції європейських робіт. Також буде посилена підтримка таких секторів як архітектура, література, музика та культурна спадщина, завдяки більшому рівню співфінансування ЄС та окремим конкурсам. Окрім того, з’являться спеціальні програми підтримки сектору нових медіа та медіаграмотності. Детальніше
01.06.2021

Ольга Стефанішина взяла участь в обговоренні Стамбульської Конвенції з представниками Ради Церков України

Під час зустрічі Віцепрем'єрка зазначила, що необхідно враховувати найкращі положення Конвенції та спільними зусиллями пропрацьовувати ті, що викликають дискусії та потребують роз'яснення.

«Участь держави у процесах звітності щодо виконання законодавства з протидії домашньому насильству демонструє стійкі наміри України бути частиною міжнародної спільноти, яка забезпечує міжнародні стандарти захисту прав людини. Це важливий євроінтеграційний крок, завдяки якому Україна гармонізує національні підходи та політики з практиками найуспішніших країн Європи у подоланні насильства щодо жінок», – сказала Ольга Стефанішина.
Детальніше
01.06.2021

EUКраїна: оновлення та побудова якісної інфраструктури

Україна невпинно рухається у напрямку забезпечення реконструкції та побудови якісної інфраструктури для громадян та гостей країни. Одним із пріоритетів стала боротьба з інфраструктурними довгобудами. Протягом року понад 10 знакових недобудов у різних куточках країни були нарешті завершені.

Завершення старих обіцянок за рекордні терміни стало можливим завдяки системному реформуванню дорожньої галузі. Нові підходи до впровадження проєктів, зокрема здійснення контролю на всіх етапах реалізації проєктів, прискорення бюрократичних процедур, а також ефективна організація управління будівельними роботами дозволить якнайшвидше зробити дороги сучасними та безпечними.

Оновлення інфраструктури допоможе забезпечити базову цінність Європейського Союзу – свободу пересування для всіх.

Це – євроінтеграція!

Детальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».