В Києві презентували безоплатну гарячу лінію підтримки батьків після пологів

7  червня відбулась презентація проєкту та запуск Гарячої лінії підтримки батьків після пологів започаткованої ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада» в межах проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

Під час заходу була надана основна інформація щодо функціонування гарячої лінії та ключових напрямів охоплення проєкту. 

Голова ГО «КПВМ «Лада»  Марина  Марченко наголосила, що великим кроком для досягнення основної місії є запуск гарячої лінії підтримки батьків після пологів. Така лінія – це можливість в умовах пандемії не залишати батьків сам на сам зі своїми проблемами та хвилюваннями. За словами Марини Марченко, гаряча лінія розроблена як універсальний проєкт для всієї родини – жінок, чоловіків та інших родичів. Зокрема, основними напрямами гарячої лінії стануть: післяпологове відновлення жінок, материнство в умовах ковід, психологія, догляд за дитиною, перші документи дитини, соціальні виплати тощо.

Окрім того, учасники заходу зробили перший дзвінок на гарячу лінію в прямому ефірі, а також обговорили вплив післяпологового періоду на рівень життя, фізичне та емоційне здоров'я жінки та можливості якісного відновлення після пологів.

«Запуск першої гарячої лінії підтримки батьків після пологів - чудова подія і прекрасна можливість подбати про батьків. Адже вони, з одного боку, на піку щастя від народження немовляти та, водночас, мають природне хвилювання щодо багатьох післяпологових питань. Переконана, що батьки малечі не повинні залишатися наодинці зі своїми хвилюваннями і тепер зможуть отримати фахову та безоплатну підтримку, аби радість батьківства  була якомога безхмарнішою», - прокоментувала захід Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
 

Довідково

За оцінками експертів, у батьків будь-якої статі можуть виникнути післяпологові проблеми з психічним здоров'ям. Фактично, приблизно кожна сьома мама та кожен десятий тато страждають на післяпологову депресію. Ймовірність післяпологового психічного розладу може збільшуватися

залежно від різних обставин. У той час як приблизно 15% жінок потерпають від серйозної депресії після пологів, цей відсоток ще вищий серед жінок, які живуть в бідності та тяжких життєвих обставинах.