У межах підготовки до головування України в Дунайській Стратегії визначено перелік політичних пріоритетів

Україна активно готується до головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР), яке розпочнеться у листопаді.

Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій з питань європейської інтеграції, Національний координатор України у ЄСДР Ігор Корховий під час онлайн-засідання ТРІО Стратегії ЄС для Дунайського регіону. 

За його словами, протягом свого головування у Стратегії Україна приділятиме значну увагу заходам, що спрямовані на розвиток громадянського суспільства. А також на створення гідних передумов для розвитку кожного мешканця Дунайського регіону, який зможе самостійно реалізувати та примножити власний потенціал. Наразі розроблено проєкт Програми головування, який містить політичні та тематичні пріоритети.

Серед презентованих політичних пріоритетів українського головування визначено: 

  • синхронізацію пріоритетів Стратегії з програмами ЄС, національними,  регіональними та операційними програмами (embedding);

  • підвищення інституційної спроможності ЄСДР;

  • посилення ролі громадянського суспільства у реалізації ЄСДР;

  • проведення моніторингу, оцінки реалізації та впливу ЄСДР.

За результатами зустрічі українська сторона отримала позитивний відгук щодо запропонованих пріоритетів та шляхів їх імплементації. Їх буде включено до проєкту Програми головування України в ЄСДР у 2022 році. 

Заступник Міністра Ігор Корховий подякував представникам Контактного пункту Стратегії ЄС для Дунайського регіону, ТРІО та Європейській комісії за тісну співпрацю.