В Україні презентували дорожню карту розроблення Національної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

8 червня відбулись консультації щодо розроблення Національної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року. Під час заходу керівниця експертної групи з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та гендерної рівності Олена Фаримець та державна експертка цієї групи Наталія Богданова презентували загальну концепцію та дорожню карту розроблення Національної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

«Період реалізації Стратегії до 2030 року співпадає з періодом досягнення цілей сталого розвитку та має на меті прискорити досягнення цих цілей і зробити цей шлях більш людиноцентричним», – наголосила Олена Фаримець.

Окрім того, учасники заходу зазначили, що стратегія буде містити базові міжнародні документи у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, враховуватиме стратегічні документи у сфері прав людини та уже затверджені національні плани у сфері гендерної рівності.

Протягом презентації окрему увагу зосередили на важливості застосування гендерних підходів у всіх сферах життєдіяльності, досвіді їх інтеграції та необхідності залучення міжнародного досвіду для розробки стратегічних документів. 

Довідково

Україна взяла на себе зобов’язання щодо виконання низки важливих міжнародних документів у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, які містять конкретні дії, спрямовані на покращення становища жінок у тих сферах, де існує нерівність. Серед них – Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Пекінська декларація та платформа дій тощо.