У Полтаві офіційно відкрився перший тато-хаб

16 червня 2021 року у місті Полтава відбулось офіційне відкриття клубу «Татоhub. Полтава», започаткованого в межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Під час заходу було наголошено, що основна мета створення «Татоhub. Полтава» – популяризація ідеї залученого та усвідомленого татівства серед жителів Полтави. 

Організатори заходу зазначили, що «Татоhub» – це клуб для татів, де чоловіки можуть навчатися, спілкуватися та ставати ближчими до своїх дітей, тим самим покращуючи стосунки у родині. Відвідувачі клубу зможуть отримати психологічні та експертні консультації щодо виховання дітей, а також матимуть можливість спільно проводити час зі своїми дітьми.

Крім того, під  час урочистостей було наголошено на перспективності мережі клубів «Татоhub» у межах «Партнерства Біарріц», яке передбачає надання рівних прав та можливостей для всіх громадян та громадянок.

«Минулого року Україна долучилась до Партнерства Біарріц, а у травні цього року ухвалила, так званий, закон «про декрети для татів». Обидві ініціативи направлені на забезпечення рівних прав та можливостей матері та батька щодо декрету. Проте, самих лише інституційних змін не достатньо, важливо, аби зміни відбулись на рівні свідомості та поведінки громадян. Підтримуючи такі ініціативи, як «Татоhub», ми допомагаємо чоловікам зрозуміти важливість їхнього залучення до виховання та піклування за дітьми», – заявив Хайме Надаль, голова Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Зі свого боку, Заступник керівника Служби Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Каплун наголосив на тому, що Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зосередила максимум своїх зусиль та повноважень на втіленні Плану дій з виконання «Партнерства Біарріц».

Дмитро Каплун зазначив, що для Офісу в пріорітеті впровадження європейських стандартів рівності жінок і чоловіків, удосконалення нормативно-правової бази, механізму проведення ґендерно-правової експертизи, а також урахування гендерного компонента під час ухвалення рішень державних органів, формування цілей державної політики та планів їх реалізації.

«Поступово на всіх рівнях країни розбудовується стійка система протидії, яка справді працює. Наша спільна довгострокова мета – аби кожна людина почувала себе вільно, захищено та безпечно. Переконаний, за допомогою подібних ініціатив ми зможемо наблизитись до цієї мети уже в найближчому майбутньому», – зазначив Дмитро Каплун. 

Довідково 

Згідно з даними досліджень, що проводить UNFPA Україна, 81% чоловіків погоджуються, що проводять мало часу з дітьми. Пояснюючи недостатній час приділений дитині, 18% чоловіків висловлюють гендерні стереотипи, зазначаючи, що догляд та піклування за дитиною, – це обов’язок жінки. 59% чоловіків знають, що батько має таке ж право брати батьківську відпустку, як і мати. Проте, лише 3% чоловіків беруть відпустку по догляду за дитиною. Разом з тим, кожна третя жінка хотіла б, щоб чоловік взяв декретну відпустку замість неї на певний період. За даними UNFPA Україна, 61% шлюбів розпадаються зокрема з причин, пов’язаних із нерівномірністю навантаження хатніми справами і турботою про родину між чоловіком і жінкою.