Огляд результатів виконання Угоди про асоціацію та ПВЗВТ між Україною та ЄС: розвиток ринків

Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та проведення євроінтеграційних реформ дозволяє не тільки поступово зменшити торговельні бар’єри та покращити доступ українських експортерів товарів та послуг на ринок ЄС, а також запустити в Україні роботу ринків, що працюють у відповідності до європейських принципів та практик.

Формування ринків у відповідності до європейських принципів та стандартів спрямоване на забезпечення рівних і прозорих правил гри для усіх учасників, обмеження монопольної влади окремих учасників ринку, більше можливостей для малого і середнього бізнесу та захисту прав споживачів, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції та послуг на міжнародних ринках.

Досягнення сумісності українських ринків з європейськими ринками (використання єдиних принципів та стандартів, функціональна і технологічна сумісність тощо) у різних секторах надає більше можливостей до глибшої секторальної інтеграції України з ЄС. Це необхідна умова для отримання режиму внутрішнього ринку ЄС, що передбачає високий рівень адаптації законодавства та синхронізації роботи ринків.

Цей огляд показує основні здобутки та виклики, системні, інституційні і структурні зміни під час запуску і роботи окремих ринків у різних секторах економіки – публічні закупівлі, сільське господарство, послуги, енергетика, а також основні кроки для подальшого удосконалення та наближення роботи цих ринків до європейських норм.

Завантажити документ – за посиланням.

Завантажити презентацію – за посиланням.

 

Довідково

Звіт підготовлено Центром аналізу міжнародної торгівлі Trade+ при Київській школі економіки на замовлення Офісу Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Автором огляду є дослідник Центру Trade+ Світлана Таран.