36 українців виграли гранти «Еразмус+»

36 українців отримали можливість навчатися у провідних університетах Європейського Союзу, за фінансової підтримки Програми ЄС «Еразмус+». Серед них: мешканці Києва, Чернівців, Острога, Львова, Херсону, Маріуполя, Одеси, Ужгорода, Дніпра та Харкова.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Обрані студенти розпочнуть навчання на спільних магістерських програмах «Еразмус Мундус» у відомих університетах Бельгії, Чехії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Ірландії, Італії, Іспанії, Швеції та Великобританії  вже восени. Серед популярних сфер у  студентів цьогоріч: література, ЗМІ та культура; європейські та євразійські студії; інженерні та програмні системи; інноваційна медицина та охорона здоров’я; хімія; математика; політика, економіка та суспільство.

Всього на конкурс 2021 р. від України подали 162 заявок з-поміж 12 271 заявок з 167 країн світу. Таким чином, Україна входить до ТОП-25 країн, з найвищими результатами конкурсного відбору. 

На сьогодні вже 281 український студент навчається на магістерських програмах «Еразмус Мундус». Окрім освітньої місії, вони виконують ще одну важливу роль «амбасадорів», які сприяють і підтримують Україну в Європі. 

Довідково

«Еразмус+» – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В межах Програми відкрито безліч можливостей для всіх груп населення та різних типів організацій.

Спільні магістерські програми «Еразмус Мундус» – це унікальні та престижні магістерські програми, що розроблені партнерством університетів мінімум з двох країн Європи, які надають гранти кандидатам з усього світу та покривають витрати на навчання, трансфери, візу, страхування, щомісячну стипендію в 1 000 євро тощо. Окрім основних освітніх програм, студенти отримують можливість відвідувати мовні курси, а також дізнатись більше про країни Європи, нові традиції та культури разом з одногрупниками з усього світу.