ЄС виділяє Україні кошти на розвиток регіонів

Європейський Союз, спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) запускає нову програму «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України». Проєкт, вартістю 10 мільйонів євро, спрямований на побудову стійкості до гібридних загроз та подолання наслідків пандемії COVID-19. Планується, до жовтня 2023 року, надати доступ до ефективних адміністративних, соціальних і медичних послуг жителям близько 80 громад.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

«Нова програма повністю відповідає непохитній підтримці, яку надає ЄС, задля забезпечення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Наша спільна мета -- допомогти зробити Східну та Південну Україну міцними, стійкими та процвітаючими», ─ наголосив Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні.

Кращі практики та досвід місцевого розвитку, які GIZ вже впровадив протягом попередньої фази «Спеціальної програми підтримки України» будуть поширені на обрані громади у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях. У Херсонській області програма підтримуватиме контрольно-пропускні пункти на адміністративній межі з Кримом, щоб створити комфортніші умови перетину кордону із Кримом для збереження людських зв'язків.

«Протягом останніх років Німеччина підтримувала і надалі підтримує громади на Сході України задля зміцнення їхньої спроможності у наданні соціальних, медичних та адміністративних послуг у відповідності до потреб населення. Завдяки новому проєкту «Програма спеціальної підтримки України» ми можемо об’єднати наші зусилля з українськими партнерами, скористатися досвідом та повторити історії успіху», ─ прокоментувала пані Бернадетт Ной, регіональна директорка GIZ Україна, Білорусь.

Довідково

«Спеціальна програма підтримки Східної України» розпочала свою роботу для підконтрольних Уряду України територі Луганської та Донецької областей у листопаді 2019 року. Починаючи з 2020 року проєкт працював з 20 громадами у Донецькій та Луганській областях (підконтрольні Уряду території). Протягом першого року реалізації проєкту підтримку отримали 43 медичні заклади та 37 соціальних установ. Під час пандемії COVID-19 програма швидко надала допомогу громадам-партнерам та вразливим верствам населення, а саме маски, засоби індивідуального захисту та медичне обладнання, у співпраці з Товариством Червоного Хреста України та місцевими ГО.