Випуск №182 від 14 червня 2021 року

View this email in your browser

07.06-14.06     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 14 червня в Україні зафіксовано 420 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії проведено 1 718 499 щеплень. Одну дозу отримали 1 479 701 особа, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 238 798 осіб.

Український експорт до ЄС зріс більше ніж на третину

За перші п’ять місяців цього року експорт України до Європейського Союзу зріс більш ніж на третину.

«Це додаткові 2,7 млрд доларів виручки для українського бізнесу. Зараз такий експорт на рекордному рівні, і звісно, що ЄС залишається нашим основним торговельним партнером. Будемо надалі працювати, аби українські підприємці отримували найбільш повний доступ до ринків Європи», – сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.

Денис Шмигаль також зазначив, що Уряд активно готується до оновлення частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, ведеться робота з європейськими партнерами щодо отримання «промислового безвізу». Детальніше

09.06.2021

У ЄС вивчають шляхи посилення економічної та інвестиційної співпраці з країнами Східного партнерства

«Економічний та інвестиційний план для країн Cхідного партнерства, який буде опублікований на початку липня, включає для України деякі флагманські ініціативи. Одна з них має особливе символічне значення: ми плануємо підтримати земельну реформу, допомагаючи дрібним фермерам стати власниками землі, яку вони обробляють», − сказала Катаріна Матернова, заступниця генерального директора директорату Європейської Комісії з політики сусідства і розширення ЄС (DG NEAR), очільниця Групи підтримки України в Єврокомісії. 

«Україна зацікавлена у підтримці ініціатив з інновацій, енергоефективності, оновлення пунктів пропуску на кордонах, а також трансформаціях сільськогосподарського та цифрового секторів. Успішна реалізація спільних ініціатив на Сході або Півдні України є кращою візитівкою європейського вибору України», − сказала Ольга Стефанішина. Детальніше

09.06.2021

У межах підготовки України до головування в Дунайській Стратегії визначено перелік політичних пріоритетів

Україна активно готується до головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР), яке розпочнеться у листопаді. 

Серед політичних пріоритетів українського головування визначено: 

 • синхронізацію пріоритетів Стратегії з програмами ЄС, національними,  регіональними та операційними програмами;

 • підвищення інституційної спроможності ЄСДР;

 • посилення ролі громадянського суспільства у реалізації ЄСДР;

 • проведення моніторингу, оцінки реалізації та впливу ЄСДР.

Ці пріоритети буде включено до проєкту Програми головування України в ЄСДР у 2022 році. 

Дунайська стратегія спрямована на інфраструктурний, екологічний, соціально-економічний та інституційний розвиток 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Детальніше

07.06.2021

Міндовкілля працює над створенням Українського кліматичного фонду

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів працює над створенням Українського кліматичного фонду, аби втілити заплановані у Другому національно визначеному внеску (НВВ2) трансформації. 

Передбачається, що спочатку наповнення Українського кліматичного фонду відбуватиметься з податку на СО2 та від інших екологічних відрахувань. 

«Ми прагнемо, аби це була окрема юридична особа, з наглядовою радою і прозорою системою прийняття рішень. Ми домовились з міжнародними партнерами, аби вони стали співменеджерами фонду. Для початку, кошти з фонду йтимуть на конкретні програми з модернізації промисловості. Адже наразі ті екологічні податки, що збираються на державному рівні, не мають прямого цільового використання», - зазначив Роман Абрамовський, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України. Детальніше

11.06.2021

 

Львів отримає допомогу від Фонду підтримки кліматичного фінансування міст 

Фонд оголосив міста, що отримають безкоштовну технічну допомогу для підготовки міських кліматичних проєктів, прийнятних для фінансування. Обрані міста розташовані в Україні, Чорногорії, Еквадорі, ПАР, Вануату та Мексиці. Зокрема, заходи у Львові передбачають підтримку дизайну вулиць міста, що сприятиме комфортнішому пересуванню пішоходів і велосипедистів.

Деякі уряди країн-членів ЄС, зокрема, Німеччини та Люксембургу, надають фінансову підтримку Фонду. Детальніше 

11.06.2021

Три країни ЄС запропонували Україні засоби індивідуального захисту та апарати ШВЛ для боротьби з пандемією COVID-19

Три держави-члени ЄС – Бельгія, Німеччина та Словаччина – нещодавно запропонували Україні засоби індивідуального захисту та апарати ШВЛ для боротьби з пандемією COVID-19. Допомога включає понад 35 мільйонів захисних масок, 24 апарати ШВЛ, 10 тисяч захисних костюмів та окулярів. 

ЄС надавав допомогу Україні для боротьби з COVID-19 з початку пандемії. У 2020 році низка країн-членів Євросоюзу забезпечували підтримку України через Механізм цивільного захисту ЄС. Детальніше

08.06.2021

9 червня Кабінет Міністрів України підтримав низку євроінтеграційних рішень, а саме:

 • Законопроєкт про внесення змін до Митного кодексу України щодо виконання Угоди про асоціацію в частині звільнення від сплати ввізного мита

Серед іншого, пропонується звільнити від оподаткування ввізним митом обладнання підприємств, які переносять свою діяльність на територію України зі створенням нового підприємства.

 • Проєкт постанови про затвердження систем оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, згідно якими виробник декларуватиме експлуатаційні характеристики будівельної продукції

Мета: недопущення на ринок продукції, що може загрожувати життю та здоров’ю людей або шкодити оточуючому середовищу.

 • Проєкт постанови щодо приведення у відповідність до оновленого законодавства ЄС переліку виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження товару

Це стосується операції суттєвої обробки або переробки, які надають статус непрефренційного походження при імпорті в Україну таких товарів, як субпродуктів великої рогатої худоби, свиней, овець, борошна, крупи, зерна, крохмалю, відповідних напівпровідникових компонентів. Детальніше

 • Законопроєкт «Про авторське право і суміжні права»

Передбачає комплексне врегулювання відносин, що пов’язані з набуттям, охороною та захистом авторського права.

Зокрема, документом передбачені такі зміни: розширення випадків вільного використання об'єктів авторського права і суміжних прав в інтересах суспільства; спрощення для правовласників процедури вилучення нелегального контенту на веб-сайтах в інтернеті та ін. Детальніше

Результати розгляду законопроєктів Комітетом ВРУ з питань інтеграції України до ЄС

Такими, що не суперечать праву ЄС, Комітет визнав законопроєкти:

5488 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації.

5120 про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду.

5447 щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну; та інші законопроєкти. Детальніше 

09.06.2021

EUКраїна: впроваджена програма авторизованого економічного оператора

У 2020 році в Україні була впроваджена програма авторизованого економічного оператора (АЕО), яка відповідає нормам ЄС. Це дозволить Україні укладати двосторонні угоди з іншими країнами про взаємне визнання АЕО, а українським АЕО користуватися суттєвими перевагами при митному оформленні. На сьогодні такі програми вже реалізовано у майже 100 країнах.

Для підприємств авторизація АЕО означає: зменшення часу на перетин кордону; зменшення витрат на послуги, пов'язані зі здійсненням митних формальностей; можливість надходження товарів відразу на склад компанії; спрощення декларування; краща репутація, більше можливостей для пошуку контрагентів та ін. 

Низка переваг і спеціальних спрощень дозволяють підприємству з авторизацією підвищити рівень надання послуг, покращити внутрішній контроль та безпеку. Отже, це вигідно і бізнесу, і кінцевому споживачеві.

Це – євроінтеграція!

Детальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні №49

Огляд створено в рамках проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза II (Association4U). 

Цей випуск охоплює період за травень 2021 року.

У випуску йдеться про:

 1. Правові аспекти відносин між Україною та ЄС;

 2. Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

 3. Останні зміни та аналіз права ЄС.

Детальніше