Позиційна записка «Економіка, Довкілля, Освіта. Можливі точки росту для України?»‎

Документ підготовлено Українською стороною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС в рамках Міжнародної конференції з питань реформ в Україні. 

Пандемія COVID-19 стала тестом на співпрацю та уроком відповідальності для всього світу. З одного боку, пандемія об’єднала найкращі лабораторії світу і дала поштовх новим розробкам у медицині у рекордні строки, з іншого — ВООЗ та міжнародні організації звернули увагу на нерівний доступ країн до масової вакцинації, що впливає на швидкість їх економічного відновлення.

Пандемія призвела до суттєвих економічних втрат в усьому світі, як з точки зору ВВП, так і щодо втрат робочих місць. Її вже називають найбільшою кризою сторіччя та побоюються, що вона загрожує зірвати глобальні перспективи досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Але кризи несуть із собою і можливості, які дадуть змогу перезавантажити свої економіки та змінити світогляд, створити місця працевлаштування, одночасно прискорюючи перехід до більш стійкого та чистого майбутнього.

Україна також отримала можливість вийти з кризи пандемії, маючи для свого майбутнього новий, якісно інший порядок денний. На думку Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, такий порядок денний має будуватись на трьох основних принципах - новій якості освіти, нових «точках зростання» економіки та новій екологічній політиці, що має стати наскрізною політикою для всіх секторів та видів діяльності.

Довідково: 

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) є частиною Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, що створена відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства – громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців.

Платформа громадянського суспільства (ПГС) є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

Платформа є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) – з іншої.

ПГС може надавати рекомендації Раді асоціації. Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди.