Уряд урегулював процедуру моніторингу авторизованих економічних операторів в Україні

Кабінет Міністрів врегулював порядок та процедуру моніторингу відповідності підприємства критеріям авторизовано економічного оператора (АЕО).

Відповідну постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 665» Уряд схвалив 7 липня.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Цей нормативно-правовий акт забезпечить контроль з боку митних органів за діяльністю сертифікованих АЕО після отримання ними відповідної авторизації та застосування спеціальних спрощень.

«Впровадження процедур моніторингу до вже запровадженої раніше програми АЕО в Україні відповідає світовій практиці та сприятиме збалансованості між спрощеннями процедур у зовнішній торгівлі та забезпеченням належного контролю за дотриманням законодавства з питань митної справи», – зазначають у Міністерстві фінансів України.

Процедура моніторингу повинна забезпечити активну взаємодію між сертифікованими АЕО та митними органами, сприяти поширенню АЕО програми та стати ефективним інструментом на шляху до взаємного визнання українських АЕО іншими країнами світу.

Зазначені зміни розроблені Мінфіном спільно з Держмитслужбою за підтримки Офісу підтримки реформ при Мінфіні та програми EU4PFM.