Випуск №186 від 12 липня 2021 року

View this email in your browser

05.07-12.07     

Шановні колеги!

Урядова команда представила результати реформ в Україні на Конференції у Вільнюсі

Урядова команда на чолі з Прем'єр-міністром взяла участь у IV Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася 7-8 липня у Вільнюсі, Литва.

До конференції долучилися політичні лідери країн-членів Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій та країн-партнерів, а також провідні представники українських громадських організацій, бізнесу, аналітичних центрів, медіа й української діаспори.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив план реформ до 2030 року, який ґрунтується на Національній економічній стратегії-2030:

«В основі цієї «дорожньої карти» лежать такі ключові принципи: економічна свобода, національна безпека, верховенство права, людський розвиток, ефективне урядування. Не випадково ці принципи збігаються з ключовими цінностями ЄС та НАТО. Адже європейська та євроатлантична інтеграція пронизує усі урядові реформи». 

Зі свого боку Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина підкреслила, що за останні два роки Уряд та Парламент здійснили кроки, зокрема, щодо створення ринку землі, банківської реформи, великої приватизації, децентралізації тощо. 

«Процес реформ значно складніший, оскільки після набуття Україною незалежності тільки сьогодні ми починаємо запроваджувати ринки у низці сфер, зокрема медичних послуг, управління відходами або транспорту. І мова не тільки про ухвалення законодавства, а про започаткування цих процесів з нуля. Угода про асоціацію та європейська інтеграція є шляхом до трансформації України та створення ринкової економіки», – зазначила вона.
Детальніше
09.07.2021

 

Завдяки євроінтеграції ми почали створювати ринкову економіку в Україні

Про це заявила Ольга Стефанішина під час IV Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі, Литва.  Ольга Стефанішина підкреслила важливість того, що багато країн-сусідів підтримують ідею розбудови регіональних союзів. 

«Ми потребуємо ще низки кроків від демократичних країн, ЄС і НАТО. Україна взяла на себе зобов’язання виконати «домашню роботу». І зараз для України необхідна інтеграція, зокрема, до європейської енергетичної системи ENTSO-E, що є запорукою енергетичної безпеки України. Ми також розраховуємо, що демократичний світ проявить силу та засуджуватиме подальшу реалізацію проєкту «Північний потік-2», а також забезпечить Україну надійними гарантіями енергетичної безпеки та безпеки її територіальної цілісності», – сказала Віцепрем’єр-міністерка. Детальніше
07.07.2021

Ольга Стефанішина: У діалозі між Україною та ЄС суттєво змінились наратив і динаміка щодо виконання Угоди про асоціацію

Про це урядовиця наголосила під час слухань Комітету з питань економічного розвитку на тему: «Стратегічні орієнтири поглиблення торговельно-економічних відносин України з країнами Європейського Союзу в умовах дії Угоди про асоціацію».

Ольга Стефанішина відзначила, що вперше за весь період дії Угоди, Європейський Союз відзначає двосторонній характер Угоди про асоціацію, яку мають виконувати обидві сторони.

За словами Віцепрем’єрки, Україна сподівається завершити перший раунд переговорів з ЄС щодо оновлення Угоди про асоціацію вже восени цього року в частині перегляду тарифних умов торгівлі України з ЄС. Наступний раунд перемовин стосуватиметься зменшення нетарифних бар'єрів, яких, серед іншого, можна буде досягти завдяки укладанню угоди про АСАА або так званого «промислового безвізу» та приєднанню України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Детальніше
05.07.2021

Україна та Данія підписали п’ятирічну угоду щодо співпраці у сфері енергетики
Документ підписали Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністр закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофо на полях четвертої Конференції з питань реформ в Україні, яка проходила у Вільнюсі. 

Угода стане новим етапом поглиблення міжурядової співпраці, яка буде зосереджена на зміцненні середовища для стійких енергетичних рішень та технологій, заснованих на данському досвіді та технічній допомозі, а також відкритті можливостей для компаній, що працюють із зеленою енергетикою. Детальніше
07.07.2021

Україна та Литва домовилися про розвиток єдиного залізничного маршруту між Чорноморським та Балтійським регіонами

Про це йшлося під час зустрічі Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та Міністра транспорту та зв’язку Литви Маріуса Скуодіса. Міністри обговорили питання посилення співпраці та перспективи нових проєктів.

«Ми відновлюємо діалог про реалізацію давньої ідеї – поєднання залізничним сполученням Балтійського та Чорноморського регіонів. Для обох країн це шанс оптимізувати логістику, збільшити навантаження на морські порти та вийти на нові світові ринки. З Міністром транспорту та зв’язку Литви ми вже домовились про запуск пілотного проєкту, у рамках якого будемо розвивати мультимодальні перевезення між країнами, у тому числі шляхом збільшення потоку напівпричепів. Також на часі відновлення пасажирського маршруту «4 столиці», з Києва до Риги», – розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Запуск пілотного проєкту планується у вересні цього року. Успішна реалізація домовленості має потенціал зробити Клайпедський порт в Литві північними воротами України для виходу до Скандинавії, водночас Одесу — південними морськими воротами Литви у Чорноморський регіон. Детальніше
09.07.2021

Результати розгляду законопроєктів парламентським Комітетом з питань інтеграції до ЄС

На засіданні Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС розглянув низку законопроєктів на відповідність міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Такими, що не суперечать праву ЄС, Комітет визнав проєкти законів:

  • №5022 щодо окремих питань державного фінансового контролю в Україні. Зокрема, пропонується поширити державний фінконтроль на суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких понад 50% акцій (часток) належать державного сектору економіки.
  • №5432 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Водночас, встановлення граничних розмірів штрафів потребує комплексного врахування положень статті 23 Регламенту 1/2003.

Комітет також рекомендував Верховній Раді ухвалити проєкт закону №0104 щодо ратифікації угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).  Ратифікація Угоди дозволить Україні отримати 300 млн євро кредиту на термомодернізацію близько 1000 громадських будівель - шкіл, культурних центрів, дитячих садків та лікарень. Детальніше 
07.07.2021

Уряд врегулював порядок та процедуру моніторингу відповідності підприємства критеріям авторизовано економічного оператора (АЕО)

Це рішення забезпечить контроль з боку митних органів за діяльністю сертифікованих АЕО після отримання ними відповідної авторизації та застосування спеціальних спрощень.

Процедура моніторингу також повинна забезпечити активну взаємодію між сертифікованими АЕО і митними органами та стати ефективним інструментом на шляху до взаємного визнання українських АЕО іншими країнами світу. Детальніше
07.07.2021
 

Уряд затвердив порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї

У травні 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав закон, який запровадив новий вид відпустки – одноразову відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця. Закон є одним із пакету «Партнерства Біарріц» та покликаний забезпечити поєднання професійної діяльності із сімейними обов'язками і вихованням дітей, а також встановити рівні можливості для жінок та чоловіків у цій сфері. Детальінше
07.07.2021 

За підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою» в Україні створено 1300 точок доступу до адміністративних послуг

Так, у громадах України створено 484 Центри надання адміністративних послуг разом із 816 територіальними підрозділами, віддаленими робочими місцями адміністраторів та мобільними офісами. 
11,9 мільйонів мешканців громад отримали доступ до високоякісних адміністративних послуг. Детальніше
05.07.2021

12-13 липня Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина перебуватиме з робочим візитом у Франції

У рамках візиту передбачена низка зустрічей на найвищому рівні з представниками французької влади, а також експертною спільнотою.
Серед питань до обговорення: російська агресія проти України та політика ЄС щодо Росії; співпраця з метою протидії COVID-19; європейська та євроатлантична інтеграція України; енергетична безпека; співробітництво у сфері екології та зеленої енергетики. Детальніше

Вільний політ. Що зміниться після підписання договору про «відкрите небо» України та ЄС

28 червня цього року Рада Європейського Союзу схвалила Договір про єдиний авіаційний простір з Україною. Про те, як Україна почала цей процес, чому він зайняв стільки часу та як «відкрите небо» з ЄС вплине на  майбутнє української авіації – читайте в матеріалі «РБК-Україна».

Посібник для експортера ягід із України до країн ЄС

Асоціація «Ягідництво України» презентувала «Посібник для експортера ягід із України до країн ЄС». Посібник містить інформацію та практичні рекомендації щодо необхідних умов успішного експорту ягід та продуктів їх переробки до країн Євросоюзу. 

Публікація буде корисною для українських компаній, які планують вихід на ринок ЄС із ягідною продукцією, а також для компаній, які вже присутні на цьому ринку і хочуть розширювати свою діяльність. Детальніше