Ольга Стефанішина підпише додаткову Угоду з ЄС щодо фінансової підтримки реформи децентралізації

14 липня Уряд уповноважив Віцепрем’єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину підписати Додаткову угоду №1 між Урядом України та Єврокомісією про внесення змін до Угоди про фінансування «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку — друга фаза». 

Ця Угода дозволить: 

  • збільшити на 14,1 млн євро фінансування європейською стороною заходів, передбачених Угодою. Відтак, загальна вартість Угоди складе 54,1 млн євро; 

  • продовжити період виконання Угоди на 1 рік до 08.07.2025 року. 

Залучення додаткового фінансування підтримає подальшу реформу децентралізації на центральному та місцевому рівнях. 

«Децентралізація є справжньою історією успіху для України. Європейські партнери також вважають, що наш досвід доцільно враховувати та застосовувати в інших країнах. Завдяки цій реформі регіони України отримали більше економічних та соціальних можливостей. А відкриття майже 900 Центрів надання адміністративних послуг значно покращило сервіс та комфорт у отриманні державних послуг. Продовжуємо працювати над тим, аби євроінтеграція надала якомога більше переваг для кожного мешканця нашої країни», – коментує Ольга Стефанішина.