Більшість українців підтримують вступ України до Європейського Союзу – дослідження станом на червень 2021 року

Станом на червень 2021 року, вступ України до Європейського Cоюзу підтримують близько половини населення країни: відповідаючи на запитання, як би вони вчинили, якби у цей час відбувався референдум з питання, чи вступати Україні до Європейського Союзу, 52% опитаних вказали, що вони проголосували би за вступ України до ЄС, 19% – проти, і 29% – не визначилися, або не брали би участі у голосуванні.

Про це свідчать результати опитування громадської думки «Геополітичні орієнтації жителів України», яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Якщо припустити, що ті, хто не визначився, не стали би брати участі в голосуванні на референдумі щодо вступу до ЄС, участь у голосуванні взяли би 71% усіх, хто має право голосувати та проживає на територіях, що контролюються владою України, і подані голоси розподілилися б таким чином: за вступ до ЄС – 73% голосів, проти – 27%.

Як і раніше, ставлення до питання вступу України до ЄС помітно відрізняється залежно від регіону: найбільшою мірою вступ до ЄС підтримують жителі західних (готові проголосувати за вступ до ЄС 70% жителів регіону) та центральних (58%) областей, меншою мірою – жителі південних (39%) та східних (29%) областей України.

Водночас вступ України до НАТО підтримує майже половина населення: якби референдум із питання, чи вступати Україні до НАТО, відбувався червні 2021 року, 48% опитаних вказали, що вони проголосували б за вступ України до НАТО, 24% – проти; решта (28%) не визначилися, або не стали би брати участь у такому референдумі.

Тож, якби референдум щодо вступу України до НАТО проводився у червні 2021 року, і у голосуванні взяли участь усі ті, хто визначився зі своїм вибором, явка становила би близько 72%, а голоси учасників розділилися б таким чином: 66% голосів – за вступ України до НАТО, 34% – проти.

Довідково

З 8 по 9 червня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування громадської думки «Омнібус» методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старші) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2007 інтерв’ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%.