В Україні посилили відповідальність за домашнє насильство та насильство за ознакою статі

29 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» № 1604-ІХ.

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України. 

Документ надає можливість постраждалому отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства.  

Відтепер за домашнє насильство та насильство за ознакою статі відповідатимуть також військовослужбовці, поліцейські та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Адже раніше виникали труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов'язаних.

Відповідно до Закону військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення поліції про місце свого перебування у разі винесення такого припису.

Правопорушення каратимуться штрафом від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів громадян або громадськими роботами терміном від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на строк до 10 діб. Повторні правопорушенн протягом року передбачають штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адмін арешт терміном до 15 діб.

Нагадаємо, що 1 липня за ухвалення цього закону проголосували 336 народних депутатів.