Випуск №189 від 2 серпня 2021 року

View this email in your browser

26.07-02.08     

Шановні колеги!

Уряд схвалив кліматичні цілі до 2030 року у рамках Паризької угоди

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив Оновлений національно-визначений внесок України до Паризької угоди.

У документі закладена ціль – до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.

Як пояснює Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, ухвалене Урядом рішення важливе для:

 • Розвитку економіки майбутнього – мінімізації викидів і забруднення екосистем. Прогрес у цьому напрямі важливий для розвитку подальшої торгівлі з Європейським Союзом, який вже представив плани щодо запровадження Механізму прикордонного вуглецевого регулювання. Відтак, Україна має дивитись на декілька кроків вперед, щоб зберігати і посилювати свою конкурентоспроможність у нових світових економічних реаліях.

 • Долучення України до клубу глобальних гравців, які наразі об’єднують зусилля для стримування змін клімату. ЄС оголосив свій намір стати першим у світі кліматично нейтральним континентом, отже подальша євроінтеграція України неможлива без структурної перебудови у бік чистої і безвуглецевої економіки. Мета України – досягти кліматичної нейтральності до 2060 року.

 • Збереження комфортного клімату. Детальніше


30.07.2021

Показники торгівлі України з ЄС зросли за перші шість місяців 2021 року

У першому півріччі експорт товарів з України до ЄС зріс на 44% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року і становить майже 12 млрд дол. США. Частка ринку ЄС у експорті України становить 40% від всього обсягу торгівлі України в перші шість місяців 2021 року.

Топ-3 торговельними партнерами України з країн-членів ЄС за січень-червень 2021 року стали:

 • Польща (експорт становив близько 2,4 млрд дол. США, імпорт –  2,2 млрд дол. США);

 • Німеччина (експорт становив близько 1,2 млрд дол. США, імпорт –  2,8 млрд дол. США);

 • Італія (експорт становив близько 1,5 млрд дол. США, імпорт –  1,1 млрд дол. США).

Детальніше

27.07.2021

 

Майже половина українського експорту морозива припадає на країни ЄС

Сьогодні українське морозиво експортується в понад 50 країн світу. Найбільше реалізується продукту до Молдови, Китаю, Ізраїлю, Болгарії, Литви та Чехії. До країн Євросоюзу в цьому році експортовано 1077,4 тонн, або 46,8% від загального обсягу експорту.

Загалом експорт українського морозива за 4 місяці 2021 року збільшився на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склав 2300,9 тонни. Детальніше
02.08.2021

ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України

Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами офіційно відкрили два оновлені медичні колцентри у Краматорську на Донеччині та Сєвєродонецьку на Луганщині.

Відтепер для понад 180 тис. жителів Донецької та Луганської областей надання медичних послуг відбуватиметься зручніше та ефективніше. У колцентрах пацієнтам пропонують комплексну підтримку, а крім того, дзвінки до медичного закладу перенаправляються координаторам, залишаючи можливість персоналу повністю зосередитись на допомозі пацієнтам.

Обладнання для потреб колцентрів на суму близько 17 тис. євро придбано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Детальніше
26.07.2021

За підтримки ЄС та ЄІБ українські університети підвищать енергоефективність та оновлять навчальні будівлі й гуртожитки

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) інвестує 120 млн євро у комплексну термомодернізацію українських університетів у межах проєкту «Вища освіта України», що є складовою спільної підтримки, яку ЄІБ та ЄС надають Україні у сфері енергоефективності. Проєкт також співфінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) на суму 30 млн євро.

Близько 49 млн євро інвестицій отримають шість державних закладів вищої освіти в Чернігові, Харкові, Львові, Полтаві, Сумах та Вінниці. Крім того, ці університети отримають грантове фінансування на суму 10 млн євро через Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Головний партнер проєкту – Міністерство освіти і науки України. Детальніше
26.07.2021

Відкрито другий тендер на проведення інформаційної кампанії про зв’язок між виконанням Угоди про асоціацію та позитивними змінами в житті громадян України 

Держкомтелерадіо оголосив другу тендерну закупівлю послуг з проведення інформаційної кампанії про зв’язок між реформами, виконанням Угоди про асоціацію та позитивними змінами в житті громадян України.

Кампанія запланована як частина урядового комунікаційного плану на 2021 рік Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018 - 2021 роки в межах концепції EUКраїна.

Мета кампанії — підвищити рівень поінформованості громадян України про можливості та перспективи, які відкриває для держави Угода про асоціацію між Україною та ЄС на прикладах результатів впроваджених реформ та змін.

Строк надання послуг: вересень – грудень 2021 року. Номінальна вартість закупівлі — 5 млн гривень. У тендері можуть брати участь резиденти та нерезиденти всіх форм власності та організаційно-правових форм. 

Подати пропозиції на участь у тендері можна до 30 серпня 2021 року.

Усі деталі – за посиланням

Розбудову інфраструктури на державному українсько-польському кордоні буде продовжено

Уряд схвалив проєкт Протоколу між Урядом України та Урядом Республіки Польща про внесення змін до Договору між Україною та Польщею про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги.

Так, замість 31 грудня 2019 року кінцевою датою укладання контрактів із польськими компаніями для виконання робіт і надання послуг встановлюється 31 грудня 2022 року.

Внесення змін до Договору дозволить укласти відповідні контракти та здійснити вибірку у 2021 році та наступних роках на суму 7 млн євро для реконструкції семи відділів прикордонної служби на українсько-польському державному кордоні. Нагадаємо, що загальна сума кредиту – 100 млн євро. Детальніше
28.07.2021

Урядова комісія під головуванням Ольги Стефанішиної визначила подальші кроки щодо імплементації Національного плану дій 1325

Комісія, яка працює над впровадженням гендерної рівності в Україні, визначила подальші кроки щодо реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 до 2025 року, зокрема:

 • вжити заходів для забезпечення діяльності бюджетної установи «Український ветеранський фонд»;

 • запустити до 30-ї річниці Незалежності України у дослідну експлуатацію Єдиний реєстр ветеранів війни;

 • розробити рекомендації органам місцевого самоврядування щодо ідентифікації безпекових викликів та реагування на них із залученням ветеранів та ветеранок війни;

 • опрацювати та надати для розгляду Комісії анкети для анонімного опитування учасників сектору безпеки та оборони щодо задоволеності умовами служби та узагальнити отримані матеріали;

 • провести моніторинг виконання НПД РРБ ООН 1325 у 2021 році із залученням обласних держадміністрацій;

 • забезпечити організацію та проведення навчань для фахівців обласних держадміністрацій.

Детальніше
27.07.2021
 

В Україні посилили відповідальність за домашнє насильство та насильство за ознакою статі

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі».

Документ надає можливість постраждалому отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства. 

Відтепер за домашнє насильство та насильство за ознакою статі відповідатимуть також військовослужбовці, поліцейські та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Адже раніше виникали труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов'язаних. Детальніше
29.07.2021

В Україні працює близько 900 ЦНАПів

Реформа децентралізації покликана спростити відносини держави, громад і їхніх мешканців. Минулого року майже вдвічі було збільшено кількість центрів надання адміністративних послуг і сьогодні їх в Україні майже 900.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація».

Очільник Уряду наголосив, що мета — створення ЦНАПів в кожній громаді:

«Наша мета — 1500. Людина повинна мати легкий доступ до ЦНАПів, де сьогодні надається понад 130 адміністративних послуг. Цю кількість ми надалі будемо збільшувати та паралельно переводити їх у Дію, аби вони ставали зручнішими». Детальніше
28.08.2021