Огляд законодавства ЄС та аналіз законодавства України у сфері охорони здоров'я

Зараз в Україні діють два основні закони, що регулюють права та обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я – Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та Конституція України. Експерти ЄС з Проєкту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» проаналізували законодавчу базу України і розробили рекомендації щодо внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», аби наблизити його до директив Європейського союзу та до законодавства держав-членів ЄС. Аналітики наголосили на потребі створити рамковий закон про охорону здоров’я, який визначатиме загальні засади функціонування системи громадського здоров’я. 

Також, у 2020 році експерти Проєкту зробили огляд законодавства ЄС у сфері громадського здоров’я. Цей документ став інструментом та основою для дослідження законодавчої бази України. Він містить короткий опис вимог до держав-членів ЄС та країн-кандидатів на вступ в ЄС, і опис того, як ЄС вирішує проблеми у сфері громадського здоров’я.

  • ознайомитися з оглядом законодавства ЄС у сфері громадського здоров’я можна за посиланням;
  • переглянути аналіз законодавства України у сфері охорони здоров'я та рекомендації юристів можна за посиланням​.

Довідково

Аналіз зроблений в межах Проєкту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я», який фінансується ЄС та впроваджується GFA Consulting Group GmbH, Німеччина, у консорціумі з Фінським інститутом охорони здоров'я та добробуту (THL) у співпраці із Центром громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України.