Випуск №190 від 9 серпня 2021 року

View this email in your browser

02.08-09.08     

Шановні колеги!

Українські COVID-сертифікати в Дії успішно пройшли технічне оцінювання з боку ЄС

Технічна розробка Мінцифри та ДП Дія щодо ковідних сертифікатів успішно пройшла технічне оцінювання з боку ЄС. Технічна команда високо оцінила строки реалізації, точність і відповідність українських COVID-сертифікатів специфікаціям ЄС.

«Ми розпочали перемовини про взаємне визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію після моєї розмови з Віцепрезиденткою Єврокомісії Вєрою Юровою. Тоді Євросоюз ще визначався з процедурами і вчасний початок цієї роботи дозволив Україні однією з перших країн-партнерів створити відповідні внутрішньодержавні процедури. Звісно, фантастичну роботу провели у Міністерстві цифрової трансформації і тому сьогодні українські дані про щеплення від COVID-19 вносяться в систему, що відповідає вимогам ЄС. Це крок до того, щоб громадяни України могли без обмежень подорожувати до Євросоюзу і є справжнім доказом поступового зшивання нашої країни з ЄС», – прокоментувала Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. 

Наразі залишився останній крок — політична частина взаємовизнання, а саме – погодження від Єврокомісії та підписання відповідних угод. Після цього буде підписаний меморандум, який дозволить українцям подорожувати з сертифікатами. Детальніше
04.08.2021

Уряд затвердив Стратегію енергетичної безпеки

Стратегія визначає цільову модель системи забезпечення енергобезпеки як складової національної безпеки, а також спрямована на реалізацію стратегічного вибору –  запровадження системи урядування та господарювання у енергетичному секторі, що базуються на принципах та засадах функціонування енергетичних ринків ЄС.

​​Документ визначає 29 ключових загроз енергетичної безпеки. До них, зокрема, належать як зовнішні ризики – кіберзагрози об’єктам критичної інфраструктури енергетики, агресія з боку Російської Федерації, так і внутрішні.

Мета стратегії – забезпечити збалансованість економічного, соціального та екологічного вимірів сталого розвитку України. Детальніше
04.08.2021

Уряд пропонує посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО

Уряд схвалив євроінтеграційний законопроєкт, який передбачає посилення державного контролю за використанням ГМО та обігом ГМ-продукції. Також схвалено законопроєкт, яким передбачено посилення відповідальності за порушення у сфері поводження з ГМО та створення більш ефективних превентивних механізмів запобігання таким правопорушенням.

Підтримка цих законопроєктів і їх подальша реалізація сприятиме створенню прозорих правил ведення бізнесу щодо поводження з ГМО та посилить державний контроль у цій сфері. Зокрема, передбачається визначення чітких процедур і механізмів щодо поводження з ГМО, вимог до маркування ГМ-продукції, що не дозволять вводити споживачів в оману. Також для запобігання правопорушенням у цій сфері пропонується посилити відповідальність та збільшити розмір штрафів. Детальніше
04.08.2021

Президент України підписав закон щодо запобігання аваріям на об'єктах підвищеної небезпеки

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1686-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 липня 2021 року.
Документ має на меті знизити ризик аварій на об'єктах підвищеної небезпеки, а також узгодити законодавство України з правовим полем Європейського Союзу. Детальніше


05.08.2021

ЄС та ЄБРР сприяють розвитку ринку екологічних автомобілів в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав українському автомобільному імпортеру «Віннер» фінансування на суму 20 млн євро. 

Такий кредит доповнить власну інвестицію компанії у розмірі 23 млн євро у програму екологічного розширення, що включає у себе будівництво нових дилерських центрів «Рено» і «Вольво», а також розширення логістичних потужностей та інфраструктури сервісу і дистрибуції, у тому числі для електромобілів.

Нові дилерські центри будуть спроєктовані відповідно до стандартів екологічного будівництва BREEAM або EDGE, що забезпечить підвищення енергоефективності в компанії. Детальніше
06.08.2021

ЄС виділив понад 2 млн євро на модернізацію закладів професійно-технічної освіти Рівненщини
Відповідно до підписаного меморандуму щодо модернізації закладів в Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі заплановані ремонтні роботи та закупівля обладнання на суму 1 млн 600 тис. євро. 

Планується облаштування технікою навчальних лабораторій закладу спеціальностей: майстер готельного обслуговування, майстер ресторанного обслуговування, варник харчової сировини та продуктів.

Співпраця відбуватиметься в рамках проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Німецьким державним банком розвитку KfW. Детальніше
04.08.2021

У Кам’янці-Подільському відкрився мобільний павільйон «Дім Європи»

З 31 липня по 28 серпня жителі Кам’янця-Подільського зможуть познайомитись на площі Польський Ринок з програмами ЄС щодо культури, креативних індустрій, освіти, соціального підприємництва, медицини та медіа. Команда «Дому Європи» привезла до міста мобільний павільйон − тимчасову мультифункціональну споруду, спроєктовану командою молодих українських архітекторів. 
Вхід на всі події павільйону — вільний. Деякі події потребують попередньої реєстрації. Детальніше
03.08.2021


Президент підписав закон про День захисників і захисниць України

Президент Володимир Зеленський підписав відповідний Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» № 1643-ІХ, який парламент ухвалив у другому читанні 14 липня 2021 року. Документ змінює назву державного свята «День захисника України» на «День захисників і захисниць України», оскільки попередня назва не повністю передає його суть та зміст. Основна мета Закону – належне вшанування героїзму та значущої ролі жінок і чоловіків у захисті незалежності і територіальної цілісності України.

Документ сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок і чоловіків – захисниць і захисників. Детальніше
03.08.2021

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні №51

Цей випуск охоплює період за липень 2021 року.

У випуску йдеться про:

  1. Правові аспекти відносин між Україною та ЄС;

  2. Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

  3. Останні зміни та аналіз права ЄС.

Огляд створено в рамках проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза II (Association4U). Детальніше

 

Як ЄС допомагає Україні раціональніше керувати держфінансами

З 2019 року для допомоги у впровадженні реформ розпочала роботу Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Які зміни відбулися за два останніх роки за підтримки ЄС та безпосередньо проєкту – читайте в матеріалі «Європейської правди».

 

Україна продовжує виконувати вимоги щодо лібералізації візового режиму 

Європейська Комісія представила четвертий звіт про моніторинг безвізового режиму ЄС з Албанією, Боснією та Герцеговиною, Чорногорією, Північною Македонією, Сербією, а також Грузією, Молдовою та Україною. 

У доповіді йдеться про заходи, вжиті переліченими країнами у 2020 році для виконання рекомендацій попереднього — третього звіту Єврокомісії в рамках механізму призупинення безвізових режимів. Детальніше

Гайд із рекомендаціями «Як модернізувати ЦНАП та стати Дія Центром?»

Дія Центри — це ще більше комплексних, швидких і якісних послуг, доступних для кожного. Додаткові послуги та сервіси, професійні адміністратори, безбар’єрність приміщень, простори для дітей та місце для користування порталом Дія і розвитку цифрових навичок, — все це створює комфортний державний сервіс нового покоління.

Будь-який ЦНАП може стати частиною мережі Дія Центрів, якщо відповідатиме 12-ти критеріям якості. В Україні вже працюють перші Дія Центри — в Житомирі, Нових Санжарах та Мукачево. А завдяки субвенції на розвиток мережі ЦНАПів понад 100 Дія Центрів готуються до відкриття найближчим часом. Детальніше
06.08.2021