Україна та Грузія започаткували співпрацю у сфері енергоефективності та «зеленій» енергетиці

Держенергоефективності та Міністерство економіки та сталого розвитку Грузії уклали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

У межах укладеного Меморандуму сторони планують визначати можливості для реалізації спільних проєктів у сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики, а також обмінюватися досвідом, передовими практиками та механізмами впровадження проєктів у зазначених сферах.

«Україна має колосальний потенціал для розвитку як сфери енергоефективності, так і «зеленої» енергетики. За останні 7 років відбувся значний прогрес – впроваджено проєктів на суму близько 7,8 млрд євро інвестицій», – нагадав  в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Для забезпечення подальшого збалансованого розвитку енергетики ведеться робота над новим Національним планом дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Також набули юридичної сили зелені облігації. Оновлюється Інвестиційна карта UAMAP із понад 220-ма потенційними проєктами на суму 5 млрд євро. Ведеться робота над новим Фондом зелених інвестицій. Ініціатив чимало, адже головна ціль – декарбонізація та сталий розвиток. І Грузія може стати надійним союзником України у цьому напрямі.