У регіонах сформовано 1000 середньострокових планів з підвищення енергоефективності будівель, підпорядкованих ОДА

В Україні триває формування Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. У межах пілотного проєкту перші 12 регіонів оприлюднили 1000 середньострокових планів впровадження енергоефективних заходів.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

«Поетапне планування енергоефективних заходів має бути послідовним, синхронізованим з бюджетним середньостроковим плануванням. Сьогодні така можливість забезпечена для лікарень, шкіл, садочків, адмінбудівель 12 ОДА в рамках впровадження Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель», – зазначив генеральний директор Директорату енергоефективності Міністерства розвитку громад та територій Дмитро Петрунін.

Формування Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель розпочалось у 2020 році за ініціативи Мінрегіону та підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

У межах роботи до бази було залучено 24 обласні державні адміністрації, внесено та перевірено понад 600 тис. технічних показників. Крім того, сформовані та постійно оновлюються у публічному доступі рейтинги енергоефективності будівель обласних бюджетних установ.

З середньостроковими планами з підвищення енергоефективності громадських будівель у 12-ти областях можна ознайомитись за посиланням.