Мінцифри: кількість ЦНАП у громадах зросла втричі

Мережа центрів надання адмінпослуг при органах місцевого самоврядування зросла на 323%, порівнюючи з I кварталом минулого року. Завдяки цьому мільйони українців вперше отримали держпослуги у своєму населеному пункті.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України

Наразі у межах реформи децентралізації відбувається трансформація ЦНАП − нові ЦНАП відкриваються при органах місцевого самоврядування та ліквідуються при райдержадміністраціях.

«Трансформація мережі ЦНАП це ще один крок до амбітної мети Мінцифри понад 3,5 тис. точок доступу до адмінпослуг», зазначає заступниця Міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська.

Відтак, кількість ЦНАП, утворених органами місцевого самоврядування, зросла з 707 до 2281 точки доступу. З них 223 відкрилися в межах трансформації ЦНАП райдержадміністрацій. 

Наразі жителі міст-мільйонників, мешканці невеликих сіл та селищ можуть отримати адмінпослуги у 936 центрах, 104 територіальних підрозділах, 1217 віддалених робочих місцях та 24 мобільних ЦНАП.

У 22-х областях органи місцевого самоврядування у всіх «колишніх» райцентрах утворили нові ЦНАП. Серед них − Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області.

До кінця 2021 року залишилося утворити по одному ЦНАП органів місцевого самоврядування в «колишніх» райцентрах Запорізької та Одеської областей.

Трансформація ЦНАП РДА в ЦНАП ОМС реалізується за експертної підтримки SURGe, що фінансується Урядом Канади, та Програми ULEAD з Європою.