За перше півріччя 2021 року Україна збільшила експорт до ЄС майже вполовину

За перші 6 місяців 2021 року експорт товарів та послуг до Європейського Союзу збільшився на 43,9% і становив $11,9 млрд. 

Про це повідомляє Міністерство економіки України

За офіційними даними Держстату,станом на перше півріччя, сукупний експорт товарів та послуг до ЄС становить 39,7% експорту всіх товарів з України. Відповідно до чого, Євросоюз став найбільшим імпортером товарів та послуг з України за останні 6 місяців.

«Така позитивна тенденція забезпечена, зокрема, наявністю Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, налагодженням прямих контактів між українським і європейським бізнесом, усуненням технічних бар’єрів у торгівлі та вдосконаленням системи контролю за безпечністю харчової продукції. Ці та інші кроки, які вживає Уряд, забезпечують вільний доступ для української продукції на європейські ринки», - прокоментував Перший Віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Загалом, за січень-червень 2021 року експорт товарів та послуг з України становив $34,9 млрд, що на 25% більше ніж за відповідний період 2020 року.  

Найбільше було експортовано чорних металів та виробів з них, зернових, руд, олії, електричних машин, готових харчових продуктів, деяких продуктів хімічної промисловості, меблів та ін.

Разом з тим, Імпорт за звітний період склав $34,5 млрд, що на 27,6% більше відповідно до 2020 року.