Випуск №192 від 25 серпня 2021 року

View this email in your browser

16.08-25.08     

Шановні колеги!

Українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані ЄС

ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія. Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate. Сертифікат можна буде отримати в декілька кліків. 

Наразі прописані терміни актуальності сертифікатів відповідно до міжнародних вимог. Наприклад, якщо ви згенерували COVID-сертифікат, то в більшості країн можете його демонструвати протягом 180 днів. Важливо розуміти, що ці строки можуть як змінюватися залежно від даних медичних досліджень, так і відрізнятися залежно від країни. Детальніше

Спільний брифінг представників ЄС, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства охорони здоров'я, Віцепрем’єрки з питань європрейської та євроатлантичнох інтеграції про проєкт, його технічну частину та коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами в Дії.

Україна виконала умови для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги від ЄС

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з Виконавчим Віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.
За словами Прем’єр-міністра, Україна зробила такі кроки:

  • підвищила прозорість та ефективність медичних закупівель;
  • продовжила впровадження реформи податкової та митної служб;
  • відновила конкурсну процедуру добору на посади державної служби;
  • здійснила низку важливих кроків щодо удосконалення функціонування антикорупційної інфраструктури.

Також продовжується робота щодо законодавчої основи для розширення повноважень приватних виконавців та спрощення доступу до цієї професії, ухвалили Закон України та на його основі відповідне рішення Кабінету Міністрів України щодо створення Бюро економічної безпеки. Окрім того, триває реформа системи корпоративного управління державними підприємствами і забезпечено покращення функціонування ринку природного газу.

Зі свого боку Валдіс Домбровскіс зазначив, що Україна доклала значних зусиль у виконанні умов програми макрофінансової допомоги ЄС для отримання другого траншу і, виходячи з попереднього аналізу, ці умови у широкому сенсі були виконані. Детальніше
22.08.2021

Україна впроваджує міжнародні практики щодо безпеки використання ядерної енергії

Уряд підтримав євроінтеграційний законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Документ пропонує внести зміни до Закону щодо залучення до виконання робіт, які впливають на безпеку під час використання ядерної енергії, тільки тих підрядників та субпідрядників, які забезпечені необхідними людськими ресурсами із необхідним рівнем кваліфікації.

Законопроєкт також передбачає проведення міжнародних партнерських перевірок, що відповідає Директиві Ради 2014/87/ Євратом та є практикою регулюючих органів країн-членів МАГАТЕ. Детальніше
18.08.2021

Кількість ЦНАП у громадах зросла втричі

Мережа центрів надання адмінпослуг при органах місцевого самоврядування зросла на 323%, порівнюючи з I кварталом минулого року. Завдяки цьому мільйони українців вперше отримали держпослуги у своєму населеному пункті.
Зокрема, жителі міст-мільйонників, мешканці невеликих сіл та селищ можуть отримати адмінпослуги у 936 центрах, 104 територіальних підрозділах, 1217 віддалених робочих місцях та 24 мобільних ЦНАП. Детальніше
18.08.2021

Європейський проєкт EU4Business підтримає малий та середній бізнес у 12 громадах

Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» розпочав співпрацю з 12 територіальними громадами щодо підтримки місцевого малого та середнього підприємництва (МСП) в умовах кризи COVID-19. Учасниками такого партнерства стали українські міста та територіальні громади з населенням у межах 100 - 250 тис. мешканців.

Розмір наданих субсидій сягає до 1 млн гривень на реалізацію проєктних пропозицій, де передбачається: створення безкоштовних онлайн-платформ для місцевих МСП; тренінги, консультації, форуми для МСП; облаштування онлайн-кімнати для проведення засідань та надання консультацій для МСП, співпраця з центром «Дія.Бізнес»; онлайн або офлайн навчальні тури для МСП; розробка інвестиційних паспортів громад; створення сталих офісів для підтримки МСП та інше.

Ще 8 міст буде відібрано найближчим часом для поглибленої співпраці у сфері місцевого економічного розвитку. Детальніше
18.08.2021

 

Чотири заклади профтех освіти у Чернівецькій та Миколаївській областях модернізують за підтримки програми ЄС EU4Skills

Зокрема, планується модернізувати Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки, Професійно-технічне училище № 8 м. Чернівці, Вище професійне училище № 24 м. Заставна, а також Новоодеський професійний аграрний ліцей. За рахунок виділених коштів буде оновлено та облаштовано навчальні майстерні, закуплено сільськогосподарську техніку та обладнання для навчання студентів. Детальніше тут і тут 
18.08.2021

Уряд спростив механізм державної реєстрації потужностей з виготовлення кормів для тварин

Реалізація постанови наблизить законодавство України про корми до європейського та забезпечить виконання Закону України «Про безпечність та гігієну кормів».

«Наша мета – забезпечити правове підґрунтя для виготовлення, обігу і використання безпечних для споживання тваринами кормів. Прийнятий документ надає операторам ринку безоплатний доступ до інформації про властивості кормів, які вони використовуватимуть при маркуванні продукції. Також ми запроваджуємо чіткі і зрозумілі вимоги для державної реєстрації потужностей та спрощуємо механізм видачі експлуатаційних дозволів на потужності Держпродспоживслужбою», – прокоментувала заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова. Детальніше
19.08.2021

Домінуючим зовнішньополітичним вектором в Україні є європейська та євроатлантична інтеграція – дані дослідження соціологічної групи «Рейтинг»

У всіх питаннях, що стосуються поглядів стосовно майбутнього України на міжнародній арені, щонайменше половина опитаних підтвердили свої прозахідні прагнення – за вступ до ЄС виступають 64%, в НАТО – 54%. Найбільша підтримка європейського та євроатлантичного курсу країни спостерігається серед молоді віком 16-24 роки: 66% за вступ в НАТО, 75% за вступ до ЄС. 

Загалом представники Покоління Незалежності (16-30 років) відчувають себе громадянами України та європейцями, виступають за Незалежність і не жалкують за СРСР, підтримують євроінтеграцію та вступ України до НАТО. Детальніше
19.08.2021

Укрзалізниця посилить управління пасажирськими перевезеннями завдяки співпраці з Deutsche Bahn

АТ «Укрзалізниця» та Deutsche Bahn Engineering & Consulting уклали договір щодо консалтингу у сфері пасажирських перевезень. Йдеться про налагодження планування та розвитку пасажирських залізничних перевезень, оптимізацію закупівель та оновлення рухомого складу.

Німецька компанія допоможе Укрзалізниці відділити пасажирські перевезення від вантажних і забезпечити ефективне управління. Консалтинг є першим етапом співпраці, який буде втілено до кінця 2021 року. За його успішного впровадження на другому етапі Укрзалізниця залучить команду менеджерів з Deutsche Bahn для безпосереднього управління пасажирськими перевезеннями вже у 2022 році. Детальніше
24.08.2021

Євроінтеграція – вірний вибір. Як співпраця України з ЄС впливає на країну та українців

Про підтримку України Євросоюзом, результати та подальшу секторальну співпрацю України та ЄС – читайте в матеріалі Представництва Європейського Союзу в Україні.

 

Водень як паливо – світовий тренд. Досвід яких країн і для чого може перейняти Україна

Сьогодні водень вважають екологічним паливом майбутнього. На водні можуть їздити автомобілі, поїзди, ним можна заправляти літаки, він не залишає шкідливих викидів та не завдає шкоди навколишньому середовищу. 

Які країни вже активно займаються розвитком водневої енергетики та як Україна може стати ключовим експортером цього виду палива для цілої Європи – читайте в матеріалі на Ліга. Бізнес.