Україна та Молдова оновлюють Угоду про вільну торгівлю

28 серпня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Молдови Наталія Гавріліце підписали Протокол між Кабінетом Міністрів України і Урядом Молдови про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю. Зміни передбачають, що в торгівлі між двома країнами застосовуватимуться Пан-євро-середземноморські правила походження товарів.

Про це повідомляє Урядовий портал. 

«Це велика зміна в торгових відносинах. Перехід на ці правила походження товарів об’єднує українську й молдовську Угоди про асоціацію з ЄС в одну систему. Рік тому ми зробили такий крок із Грузією. Тож тепер ми поєднуємо торгові режими усіх держав Асоційованого тріо між собою та з ЄС», — відзначив Прем’єр-міністр України.

Глава українського Уряду зауважив, що система пан-євро-середземноморської кумуляції дозволяє торгувати товарами, які вироблені з компонентів, що можуть походити з усіх країн у цій системі.

«Цей протокол є ще одним кроком до виходу країн Асоційованого тріо з торгових відносин СНД і переходу до ЄС-центричної економіки», — підкреслив Денис Шмигаль.