Випуск №195 від 13 вересня 2021 року

View this email in your browser

07.09-13.09     

Шановні колеги!

Ольга Стефанішина: визнання та підтримка України світом − найкраща відповідь Путіну та його автократичному режиму

Світ перебуває в умовах нової гібридної війни. Саме тому необхідно припинити грати за встановленими Росією правилами та спільно працювати над зміцненням трансатлантичної безпеки.

Про це йшлося під час виступу Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції на Ялтинській Європейській Стратегії (YES) − форумі, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті.

«Сьогодні, коли Росія відкрито демонструє свої імперіалістичні амбіції та використовує Україну як поле бою з Європою та демократією, час прокинутись і продемонструвати справжню єдність Заходу. Важливо перепідтвердити роль ЄС у демократичних перетвореннях на континенті, а також розробити спільну стратегію у відповідь автократичному режиму Путіна», − зазначила Ольга Стефанішина. Детальніше

11.09.2021 

Аеропорт «Ужгород» прийняв перший авіарейс у рамках угоди між Україною та Словаччиною

10 вересня міжнародний аеропорт «Ужгород» прийняв перший рейс за Міжурядовою Угодою зі Словацькою Республікою. 

Відтепер керування повітряним рухом, а також використання повітряного простору на тактичному рівні відбуватиметься на визначеній частині повітряного простору Словаччини. При цьому будуть застосовуватися процедури неточного заходження на посадку за приладами на аеродромі «Ужгород».

Міжнародний аеропорт «Ужгород» розташований у гірській місцевості таким чином, що поріг злітно-посадкової смуги розташований за кілька сотень метрів від україно-словацького кордону. Використання повітряного простору сусідньої країни – необхідна умова для здійснення посадок за приладами на цьому аеродромі. Детальніше

10.09.2021

У Міненерго визначили першочергові кроки для проходження ізольованого режиму роботи енергосистеми України в рамках підготовки до синхронізації з ENTSO-E

Перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко доручив НЕК «Укренерго» прискорити розробку Програми проведення системних випробувань в об'єднаній енергетичній системі (ОЕС) України для ізольованого режиму.

Також має бути підготовлено повний перелік генеруючого обладнання електростанцій, яке буде або може бути задіяне під час роботи енергосистеми в ізольованому режимі.

Водночас, НЕК «Укренерго» представило попередні результати досліджень, проведених Консорціумом операторів системи передачі ENTSO-E щодо статичної та динамічної стійкості ОЕС України та можливості її об’єднання з енергосистемою континентальної Європи. Попередні результати дають підстави говорити, що українська енергосистема буде готова до проходження ізольованого режиму у 2022 році. Очікується, що остаточні результати звіту будуть презентовані у жовтні 2021 року. Детальніше

08.09.2021

Результати розгляду законопроєктів Комітетом ВРУ з питань інтеграції України до ЄС

Такими, що не суперечать праву ЄС і зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, Комітет визнав законопроєкти:

5436 щодо впровадження накопичувачів енергії. Проєкт пропонує доповнити Закон України «Про ринок електричної енергії» поняттями: накопичення енергії, накопичувач енергії та оператор накопичувача енергії. Також запроваджується новий учасник ринку електричної енергії – оператор накопичувача енергії. 

0121 – проєкт закону розроблено задля наближення стандартів у сфері фізкультури та спорту до європейських, зокрема, в питанні безпеки, охорони та обслуговування футбольних матчів та спортивних заходів. 

Комітет також ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому проєкт закону №0108 про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки про технічне та фінансове співробітництво. Детальніше

09.09.2021

Уряд схвалив законопроєкт «Про екологічне страхування»

Проєкт закону покликаний створити дієві фінансові механізми для відшкодування шкоди, заподіяної довкіллю, життю, здоров’ю, майну громадян, а також сприяти модернізації підприємств-забруднювачів.

Запровадження таких інструментів страхування є стандартною світовою практикою. Так, в Європейському Союзі страхування екологічних ризиків передбачено Директивою ЄС 2004/35 «Про екологічну відповідальність за попередження та ліквідацію наслідків завданої навколишньому середовищу шкоди».

«В Україні обов’язковим страхування буде для підприємств високого ступеня ризику. Решта зможуть укласти такий договір за бажанням. Для нас головне, щоб усі постраждалі від забруднення довкілля могли отримати фінансове відшкодування, а не лише від аварійних ситуацій», − пояснює Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський. Детальніше

09.09.2021

В Україні планують обмежити використання одноразового пластику

Міндовкілля спільно з експертами проєкту ЄС APENA2 розробили драфт законопроєкту про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання − на основі положень Директиви ЄС 2019 року (2019/904) про одноразовий пластик.

Документ передбачає вже через рік, після введення його в дію, заборону виробництва, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів, для яких вже є альтернативи. Зокрема, це:

  • соломинки;

  • столові прибори (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);

  • посуд (тарілки, стакани тощо);

  • палички для тримання повітряних куль та основа для них;

  • гігієнічні ватні палички;

  • ємності для їжі та напоїв (наприклад, контейнери) та інше. Детальніше

08.09.2021

Два заклади профтехосвіти Вінниччини модернізують за підтримки програми ЄС EU4Skills

Зокрема, у Вінницькому міжрегіональному вищому професійному училищі планується провести ремонт та закупити обладнання на 1,15 млн євро. За ці кошти оновлять та облаштують технікою навчальні лабораторії закладу за професіями: «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» та «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно обчислювальних машин». Аналогічні заходи на 1,05 млн євро проведуть у Вінницькому вищому професійному училищі сфери послуг. За ці кошти оновлять та облаштують технікою навчальні лабораторії закладу за професіями: «Кухар-кондитер», «Майстер готельного обслуговування» та «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». 

Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні». Проєкт фінансується ЄС і реалізується Німецьким державним банком розвитку KfW. Детальніше 

08.09.2021
 

UA: Суспільне мовлення представило новий сучасний NewsHouse 2.0 за сприяння ЄС

Проєкт вартістю 5 млн євро був профінансований Європейським Союзом та Німецьким федеральним міністерством закордонних справ і реалізований Deutsche Welle (DW) та BBC Media Action. 

ЄС також підтримав інституційну реформу суспільного мовника − стратегічне і кадрове управління. Для української аудиторії це означає своєчасне та зручне отримання об’єктивних новин на всіх платформах, включаючи вебсайт UA: Суспільне мовлення, канали соціальних мереж, телебачення та радіо.

Сьогодні до складу Суспільного входять два національні телеканали, а також три радіостанції та 24 регіональні інформаційні агентства. Детальніше

09.09.2021

Верховна Рада прийняла закон щодо протидії дискримінації за ознакою статі у рекламі

Внесеними змінами до чинного Закону України «Про рекламу» дано визначення понять «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі», а також посилено відповідальність за порушення законодавства про рекламу та посилено захист прав споживачів реклами. Детальніше 

10.09.2021
 

Україна відзначає першу річницю приєднання до Партнерства Біарріц

Це перша міжнародна ініціатива, спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, до якої Україна долучилася за ініціативою Першої Леді Олени Зеленської. Про те, що вже зроблено за рік, читайте за посиланням

Експорт меду: як Україна інтегрується до європейського ринку

Український мед славиться своєю якістю і його чудово знають у багатьох країнах світу − Польщі, Німеччині, США. А створення Зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом сприяло нарощуванню експорту меду до ЄС. У 2020 році Україна стала найбільшим постачальником меду до ЄС. Обсяги експорту збільшилися більше, ніж удвічі − з 26 тис. тонн у 2015 р. до 66,4 тис. тонн у 2020 р. Загалом до ЄС Україна постачає більше 80% свого експорту меду. Детальніше

EUКраїна: Україна працює над визнанням в ЄС географічного бренду «Мелітопольська черешня»

Найвитонченіше шампанське роблять у Франції. Найніжнішу фету – в Греції. А найсолодша черешня росте в українському Мелітополі.

Географічні зазначення – не примха бюрократів. Це запорука того, що відкриваючи пляшку чи коробку ви отримаєте саме те, на що очікуєте. Гарантію смаку, його відтінків та глибини дають виробники регіону з унікальними географічними особливостями, де конкретний продукт виготовляють десятиліттями, а то й століттями!

У 2020 році Україна зареєструвала географічний бренд Мелітопольська черешня і сьогодні працює над його визнанням в ЄС. Усе це посилить імідж Мелітополя як «черешневої столиці» України, дасть місцевим фермерам імпульс нарощувати виробництво й експорт власних ягід, що, своєю чергою, сприятиме економічній сталості регіону та зростанню рівня життя його жителів.

Поважати право власності – вигідно. Грати за правилами – вигідно. Просувати українські автентичні продукти на світових ринках завдяки географічним зазначенням – вигідно.

Це – переваги, які приносить українцям євроінтеграція! Детальніше

Офіс Віцепрем’єрки разом з партнерами оголосили конкурс для «молодих амбасадорів євроінтеграції»

Офіс Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції разом з Американськими Радами з міжнародної освіти в Україні, Програмами обміну майбутніх лідерів FLEX та Exchanges to Internships розпочали проєкт, спрямований на підтримку та просування «молодих амбасадорів євроінтеграції». 

Організатори закликають молодь з усіх куточків України поділитися власними цікавими, креативними, соціально важливими проєктами та ініціативами, реалізованими для просування проєвропейських змін на місцевому рівні. 

  • про найкращі проєкти розкажуть на всю країну через ФБ-сторінку Офісу Віцепрем’єр-міністерки;

  • ініціатори проєктів отримають можливість презентувати їх на особистій зустрічі з Ольгою Стефанішиною та пройти стажування в Офісі Віцепрем’єрки; 

  • всі учасники будуть запрошені на зустріч «Молодих амбасадорів євроінтеграції»;

  • учасники отримають можливість долучитися до євроінтеграційних ініціатив та знайти партнерів для реалізації своїх ідей. Детальніше

07.09.2021