Укренерго завершило повномасштабну реконструкцію та автоматизацію підстанції 330 кВ «Суми»

Укренерго завершило комплексну реконструкцію підстанції (ПС) 330 кВ «Суми» з повною заміною обладнання відкритих розподільчих установок 330 і 110 кВ. Також на підстанції встановлено автоматизовану систему керування технологічними процесами (АСКТП), що дозволяє керувати обладнанням ПС дистанційно.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго»

Реконструкція підстанції значно підвищила надійність електропостачання промислових споживачів та прилеглих населених пунктів. Крім цього, реконструкція підстанції значно підвищує надійність роботи системи передачі на рівні магістральних мереж, адже ПС 330 кВ «Суми» є транзитною: через ПЛ 330 кВ вона має зв’язок з ПС 330 кВ «Суми-північна», ПС 330 кВ «Конотоп» та ПС 330 кВ «Залютине», здійснюючи передачу електроенергії з центрального та дніпровського регіонів у східний.

«Реконструкція підстанції 330 кВ «Суми» є вимогою часу і одним з елементів комплексної програми автоматизації підстанцій, спрямованої на підвищення надійності роботи та безпеки системи передачі до рівня вимог європейського енергооб’єднання ENTSO-E. Крім цього, комплексна реконструкція підстанцій «Укренерго» з впровадженням АСКТП дозволить створити належну технічну базу для впровадження технології smart grid у магістральних мережах», — зазначив директор з інвестицій НЕК «Укренерго» Олег Павленко.

Реконструкція ПС 330 кВ «Суми» виконувалась у межах Другого проєкту з передачі електроенергії (ППЕ-2) за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Вартість реалізації проєкту склала $13,9 млн. 

Під час реконструкції ПС 330 кВ «Суми» було замінено все обладнання відкритих розподільчих установок (ВРУ) 330 кВ та 110 кВ, встановлено нові елегазові вимикачі Siemens, трансформатори струму та напруги з елегазовою ізоляцією Trench Italia (Італія), роз’єднувачі з моторними приводами на головних та заземлювальних ножах з дистанційним керуванням від АВВ (Швеція).

Також повністю замінено ошинування на ВРУ 330 кВ та 110 кВ, що дозволило облаштувати додатково чотири нові резервні комірки для можливості приєднання нових ПЛ розподільчих мереж. Споруджено нову будівлю релейних панелей, де встановлені сучасні мікропроцесорні пристрої релейного захисту та протиаварійної автоматики. Замінені опорні конструкції та фундаменти, портали, кабелі (силові та контрольні) та кабельні споруди.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року на підстанції був також замінений автотрансформатор, що у комплексі з реконструйованими ВРУ гарантує високий рівень надійності та безпеки передачі електроенергії.