Ольга Стефанішина: ухвалення законопроекту про ринок деревини сприятиме відновленню лісів та прозорості на ринках як в Україні, так і в ЄС

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вважає, що ухвалення законопроекту №4197-д "Про ринок деревини" сприятиме відновленню лісів і забезпеченню прозорості ринку деревини як в Україні, так і в Європейському Союзі.

Про це вона сказала в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна"

"Кілька важливих речей щодо законопроекту №4197-д, яким буде скасовано мораторій на експорт з України необробленої деревини та запроваджено цивілізований прозорий ринок деревини. На сьогодні головний спільний пріоритет України та ЄС - відновлення лісів і забезпечення прозорості ринку деревини і в Україні, і в ЄС, і законопроект 4197-д цілком відповідає цій меті", - сказала Ольга  Стефанішина.

За її словами, Євросоюз розглядає низку ініціатив щодо прямого обмеження ввезення лісу, який заготовлено шкідливим для лісів способом, а також про заборону імпорту товарів, виробництво яких пов'язане зі знищенням лісів.

"Ініціатива президента України з висаджування 1 мільярда дерев протягом наступних трьох років повністю перегукується з цілями із заліснення, які ставить перед собою Євросоюз у рамках Європейського зеленого курсу. Тому Україна, як і наші європейські партнери, не зацікавлена в поверненні варварських практик неконтрольованого і шкідливого для навколишнього середовища вивезення необробленої деревини з України в ЄС", - додала Віцепрем'єр-міністерка.

Водночас вона наголосила, що за будь-яких обставин Україна збереже заборону експорту цінних, занесених до Червоної книги порід дерев.

"Підхід щодо експорту необробленого лісу, заявлений у законопроекті, відповідає вимогам рішення в рамках арбітражу, ініційованого ЄС проти України... Звісно, в Україні є сили, які саботуватимуть наведення ладу в обігу деревини і блокуватимуть ухвалення проекту, маніпулюючи ідеєю дозволити експорт необробленої деревини без дотримання принципу заліснення. Таких "комерсантів" цікавлять лише фінансові вигоди, корупційні схеми та непрозорі правила", - заявила Ольга Стефанішина.

За її словами, уряд і парламент готують пропозиції, згідно з якими суттєво посилиться механізм контролю за тим, щоб міжнародний обіг деревини відбувався лише за умови досягнення достатнього рівня лісистості на території кожного регіону України.