Шість компаній з України отримали гранти ЄБРР та ЄС для підвищення кліматичної стійкості

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) надають нові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості.

Про це повідомляє офіційний вебсайт ЄБРР.

Так, шість компаній з України отримали кліматичні інноваційні ваучери. Ці кошти покривають 75% прийнятних витрат (до 50 тис. євро та без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, які ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.

Відзначені інновації включають у себе сільськогосподарські дрони, будинки з конопель, «добрий» пластик та інше. ЄС та ЄБРР вже надали кліматичні інноваційні ваучери на загальну суму 1 млн євро в Україні.

Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» та «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями. 

Довідково

«Зе Гуд Пластик Компані» розширює виробництво високоякісної продукції з пластикових відходів, що також піддається вторинній переробці, та намагається зменшувати свій вплив на довкілля. Архітектурна студія «Екодар» пропонує інноваційні енергоефективні та екологічні будинки, що будуються з конопляних блоків і дощок. Провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим» збільшує потужність свого біогазового реактора та зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів. Компанія «Домініон» розробила інноваційний мобільний завод на базі причепа до вантажного автомобіля, що виготовляє полімерні труби великого діаметру безпосередньо на будівельних майданчиках з метою уникнення їхнього транспортування з місця виготовлення на місце монтажу, яке супроводжується шкідливими викидами в атмосферу. «Віва Вікторія» розробляє кліматичні системи з дистанційним управлінням для теплиць, які мають функції віддаленого доступу, вентиляції, обігріву, поливу, регулювання освітлення та внесення добрив. «Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку повнорозмірного дрону для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.