В Україні з'явився освітній серіал, який допоможе «озелененити» авіацію

20 вересня Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифра) презентувало освітній серіал «Fly Green: шлях до «озеленення» авіації», призначений для фахівців цивільної авіації, які прагнуть зробити функціонування аеропортів дружнім до довкілля.

Курс розроблений за участі Державної авіаційної служби України, за технічної підтримки «Консультаційного фонду підтримки асоціації Україна - ЄС» та GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ).  

Про це повідомляє Мінцифра.

«Ми надихалися прикладами аеропортів Європейського Союзу, більшість з яких мають власні програми з енергоефективності та декарбонізації, а також амбітні цілі щодо скорочення викидів СО2. Це і стало основою для великої ідеї —  «озеленення» авіаційної інфраструктури. Українські аеропорти лише на самому початку шляху. Тому наша головна мета на цьому етапі полягає в підвищені обізнаності в проблемі фахівців галузі, щоб вони мали змогу заговорити однією мовою, мовою «зелених» технологій», – наголосила начальник відділу забезпечення екологічної безпеки в цивільній авіації управління стратегічного розвитку Державної авіаційної служби України Світлана Марунич.

За допомогою серіалу глядачі зможуть отримати практичні інструменти впровадження «зелених технологій» в аеропортах, розуміння як зменшити негативний вплив аеропортів на довкілля, а також поради щодо управління фінансовими й природними ресурсами.

«Ми впевнені, що поінформованість про методи «озеленення» аеропортів та наведені в серіалі успішні кейси надихнуть стейкхолдерів у сфері цивільної авіації на прийняття інноваційних рішень», — наголосила Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Серіал уже можна безкоштовно переглянути на порталі Дія.Цифрова освіта. Після навчання кожен глядач отримає сертифікат із кредитом обсягом 0,2 ЄКТС.