Уряд вніс зміни до Технічного регламенту простих посудин високого тиску

22 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України був ухвалений проєкт змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1025 «Про затвердження Технічного регламенту простих посудин високого тиску» (далі – Технічний регламент). Зміни внесено з метою приведення положень Технічного регламенту у відповідність до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Документ пропонує уточнення термінології та встановлення деяких вимог до призначених органів.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, ухвалення постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Технічного регламенту простих посудин високого тиску» забезпечує впровадження в Україні положень Директиви Європейського Парламенту і Ради 2014/29/ЄС, узгодження національного законодавства з нормами права Європейського Союзу в частині технічного регулювання (проєктування, виготовлення та оцінювання відповідності простих посудин високого тиску), що сприятиме:

  • підвищенню безпеки;
  • створенню умов для виготовлення національними виробниками конкурентноспроможної продукції через ідентичність вимог безпеки;
  • спрощенню процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та митного оформлення експортно-імпортних операцій.

Це сприятиме створенню умов для підписання Угоди ACAA або «промислового безвізу».