Україна долучиться до створення «Центральноєвропейської водневої магістралі»

Компанія-оператор газотранспортної системи (ГТС) України спільно з компаніями Німеччини, Чехії та Словаччини беруть участь в ініціативі «Центральноєвропейський водневий коридор» для налагодження транспортування водню з перспективних районів виробництва «зеленого» палива через Словаччину та Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС.

Повідомляє пресслужба Українського оператора. 

«Транснаціональна мережа водневих трубопроводів грає важливу роль для майбутнього європейського ринку водню. Створення центрально-європейського водневого коридору –  важливий крок на цьому шляху, що пропонує можливості доставки значних обсягів водню до промислових центрів попиту вже до 2030 року», – зазначив генеральний директор OGE Йорг Бергман.

Умови проєкту передбачають можливість утворення водневого коридору частково за рахунок перепрофілювання існуючої газової інфраструктури в поєднанні з інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить транспортувати водень на великі відстані за доступною ціною.

«Водень – це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження у масштабах всієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить синергетичний ефект для розвитку зеленого водню», – наголосив заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України Павел Станчак.

Наразі організатори проєкту вивчають можливість транспортування чистого водню обсягом до 120 ГВт-год на день. 

Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі.

Довідково

Компанії - учасниці ініціативи: EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).