В Україні презентували проєкт Національної стратегії розвитку велосипедного руху

В Україні відбулась презентація проєкту Національної стратегії розвитку велосипедного руху, що розробляється за підтримки проєкту EU4Climate та рекомендацій Білої книги мікромобільності.

Під час презентації понад 50 учасників – представників місцевої влади, громадських організацій та активістів із Києва, Львова, Вінниці, Одеси, та інших міст України зосередились на практичних аспектах стратегії, а саме: поліпшенню безпеки велосипедистів, розвитку національної мережі велосипедних маршрутів, використанні залізничного та громадського транспорту з велосипедами, розвитку велосипедних паркувальних зон, інформаційних кампаніях щодо використання велосипедів, а також механізмах фінансування розвитку велосипедного руху на національному та місцевому рівнях.

«Завдяки цілому ряду переваг, які можна отримати, використання велосипедів, сприяє досягненню цілей низки ключових напрямків політики ЄС, зокрема зменшенню завантаженості автошляхів, покращує мобільність, сприяє низьковуглецевому розвитку, зменшенню забруднення повітря та підвищенню конкурентоспроможності та економічному зростанню, місцевому розвитку та згуртованості, а також розвитку сталого туризму», – наголосив офіцер із питань політики у сфері транспорту та інфраструктури, Група підтримки України, Генеральний директорат у справах сусідства та переговорів з питань розширення ЄС, Даніель Жак.

Подальший розгляд проєкту Національної стратегії велосипедного руху триватиме до 20 жовтня 2021 року. Після перегляду документ буде подано до Міністерства інфраструктури України разом із Планом дій впровадження стратегії в майбутньому.

Довідково

Проєкт EU4Climate – фінансується ЄС і реалізується ПРООН, підтримує розробку та впровадження шістьма країнами Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна) заходів з протидії змінам клімату та створенню низьковуглецевої і стійкої до змін клімату економіки. 

Біла книга мікромобільності - документ підготовлений в рамках Проекту EU4Climate, що фінансується ЄС і реалізується ПРООН. EU4Climate надає підтримку країнам у виконанні Паризької угоди та у запровадженні вдосконалень до кліматичної політики та законодавства, спрямованих на обмеження впливу кліматичних змін на життя громадян і досягнення більшого ступеня стійкості до таких змін.