Україна першою в Східній Європі приєдналась до роботи європейської асоціації торгівлі

Українська зернова асоціація (УЗА) – єдина профільна асоціація Східної Європи, яка приєдналась до роботи європейської асоціації торгівлі COCERAL для впровадження європейських стандартів в зерновій галузі України та розширення торгівлі з Європейський Союзом. 

Про це повідомляє прес-служба УЗА.

Згідно з домовленостями, УЗА братиме участь в робочих групах COCERAL з біотехнологій, органічної групи, прогнозування врожаю в рамках комітету COCERAL з питань ринкової та аграрної політики, а також з питань харчової та кормової безпеки. 

«Долучення України до роботи європейської асоціації COCERAL є логічним кроком для реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в аграрній сфері. Така співпраця дозволить членам УЗА краще розуміти специфіку політики та регуляторної бази ЄС для покращення торгівлі з країнами ЄС та допоможе адаптувати вітчизняну нормативну базу до стандартів ЄС», – переконаний Президент УЗА Микола Горбачьов.

В межах роботи, УЗА матиме доступ до інформації COCERAL щодо ситуації на ринку ЄС, статистики, законодавства, технологій ГМО, біотехнологій, органічного сільського господарства, а також засобів захисту рослин.

Довідково

COCERAL – європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, оліями та жирами, кормами тощо, що заснована в 1958 році після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства. Вона об’єднує виробників, торгівців, імпортерів, експортерів та операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.

Українська зернова асоціація – об єднання виробників, переробників та експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, утворення необхідних організаційних, економічних, правових та соціальних умов в інтересах розвитку суб’єктів господарювання  ринку зерна в Україні.