Випуск №200 від 18 жовтня 2021 року

View this email in your browser

11.10-18.10     

Шановні колеги!

Україна та Європейський Союз уклали угоду про Спільний авіаційний простір

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віцепрезидент Єврокомісії - Високий представник із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та Посол Головуючої в Раді ЄС Республіки Словенія в Україні Томаж Менцін підписали угоду між Україною та Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір.

Документ передбачає створення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС, що сприятиме взаємному доступу до ринків авіаперевезень із рівними умовами конкуренції та повагою до однакових правил. Йдеться, зокрема, про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля.

Угода про «відкрите небо» сприятиме поглибленню економічних, культурних і транспортних зв’язків між Україною та державами - членами ЄС. Детальніше

12.10.2021
 

Дивіться відео-експлейнер, що дає Україні підписання Угоди про «відкрите небо»:

Україна приєдналася до програми ЄС «Креативна Європа» (2021-2027)

Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь нашої країни у програмі «Креативна Європа» (2021-2027) підписали Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Віцепрезидент Європейської комісії - Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель у рамках саміту Україна-ЄС.
Програма ЄС «Креативна Європа» спрямована на підтримку та посилення конкурентоспроможності європейського культурного, креативного та аудіовізуального секторів, а також розвиток та просування культурного та мовного розмаїття й збереження культурної спадщини країн Європи. 

На 2021-2027 роки програма має бюджет 2,4 млрд євро. Детальніше
12.10.2021
 

Україна приєдналася до програм «Горизонт Європа» та «Євратом»

Під час Саміту Україна-ЄС Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та Віцепрезидент Європейської Комісії - Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель підписали Угоду про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії «Євратом».

Завдяки цьому українські вчені, інноватори та підприємці отримають доступ до всіх інструментів підтримки та зможуть залучати грантові кошти для реалізації спільних міжнародних проєктів програм «Горизонт Європа» та «Євратом».

Реалізація програм створить необхідні передумови для розширення міжнародного науково-технічного співробітництва, створення сприятливих умов для здійснення науково-дослідницької діяльності, комерціалізації розробок, розбудови національної інноваційної сфери та розвитку співробітництва з європейськими країнами у питаннях визначення актуальних напрямів наукових та інноваційних досліджень. Детальніше
12.10.2021
 

Спільна заява за підсумками 23-го Саміту Україна - Європейський Союз

За підсумками 23-го Саміту Україна-ЄС  Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської Ради Шарль Мішель та Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн схвалили спільну заяву з 25 пунктів, яка стосується всіх сфер співпраці України та ЄС.

Зокрема, сторони підтвердили продовження тісної співпраці для зміцнення верховенства права, просування реформ та сприяння сталому економічному зростанню, підтримки «зеленої» і цифрової трансформацій та підвищення стійкості.

Сторони також підтверджують своє рішуче засудження очевидного порушення суверенітету та територіальної цілісності України внаслідок актів агресії російських збройних сил, починаючи з лютого 2014 року. Повний текст спільної заяви – за посиланням
12.10.2021

Уряд схвалив Морську природоохоронну стратегію України

«Через забруднення Азово-Чорноморського басейну, незбалансованість господарської діяльності та негативний вплив кліматичних змін погіршується стан морських екосистем. Це потребує системних рішень та нових підходів до управління морями. Країни ЄС створили чіткий механізм зі сталого управління морським середовищем – Рамкову директиву про морську стратегію. Відтепер цим шляхом рухається і Україна. Адже затвердження Морської природоохоронної стратегії впроваджує сталі підходи законодавства ЄС у сферу охорони та використання морського середовища України», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Морська природоохоронна стратегія визначає:

  • головні засади державної морської природоохоронної політики на період до 2034 року;
  • механізми досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського та Чорного морів.

Детальніше
11.10.2021
 

Україна може приєднатися до глобальної ініціативи США та Європейського Союзу зі зменшення викидів метану

Старший радник, відповідальний за зв’язки Офісу спецпредставника з питань клімату у Вашингтоні з Білим домом Річард Дюк  запросив Україну приєднатися до Глобальної ініціативи зі зменшення викидів метану у атмосферу. Її планують повністю запустити у рамках СОР26 у Глазго. 

«Безумовно, Україна підтримує зменшення викидів парникових газів. І це відображено у нашому оновленому Національно визначеному внеску до Паризької угоди. Боротьба з викидами метану є надзвичайно важливою для досягнення кліматичних цілей до 2030 року та першочерговою задачею для обмеження глобального потепління на рівні нижче 2 градусів Цельсія згідно з Паризькою угодою», – сказав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Він також зазначив, що для скорочення викидів метану Україна має впроваджувати відповідні заходи у нафтогазовому та вугільному секторах, сфері управління відходами та сільському господарстві. Детальніше 
11.10.2021

Україна розраховує фіналізувати офіційні переговори щодо підписання угоди про «промисловий безвіз» у 2022 році за результатами оціночної місії
Крім того, Україна здійснила реформування сфери публічних закупівель та виконала всі зобов’язання, передбачені фазами реформ, що створює передумови для подальшого взаємного відкриття ринків публічних закупівель.

«Європейський Союз – наш серйозний торговельний партнер з питомою вагою торгівлі товарами та послугами понад 40% від загального обсягу. Наразі у нас майже 300 підприємств вже отримали статус уповноваженого експортера та можуть експортувати до ЄС без оформлення сертифікату EUR.1. Також до майже 400 зросла кількість підприємств виробників продукції тваринного походження, умови виробництва продукції на яких відповідають вимогам ЄС. Ми готові якнайшвидше розпочати діалог з прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію», – прокоментував Перший Віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко. Детальніше
12.10.2021

Результати розгляду законопроєктів парламентським Комітетом з питань інтеграції до ЄС

На засіданні 12 жовтня Комітет з питань інтеграції України до ЄС розглянув низку законопроєктів на відповідність міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Такими, що не суперечать праву ЄС, Комітет визнав проєкти законів:

  • 5020 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівель суб'єктів природних монополій. Документ пропонує уточнити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з розподілу природного і нафтового газу трубопроводами, розподілу електричної енергії електромережами, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, транспортування теплової енергії  – є замовниками, які здійснюють закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».
  • 5860 про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Документ пропонує внести зміни до визначень термінів «радіоактивний матеріал», «ядерні установки»; визначити терміни «відпрацьоване ядерне паливо» та «радіоактивна речовина» відповідно до права ЄС, привести у відповідність до положень Директиви Ради 2014/87/Євратом положення Закону, які стосуються вдосконалення ядерного законодавства.

Та інші законопроєкти. Детальніше 

12.10.2021

«Тест-драйв професій для дівчат»: ЄС усуває гендерні стереотипи у профтехосвіті

У рамках кампанії школярки, їхні батьки, а також учениці закладів профтехосвіти з усіх куточків України зможуть надихнутися на лідерство та успішне планування кар’єри під час мотиваційних заходів із відомими українськими лідерками, а також профорієнтаційних семінарів з провідними консультантами. 

Щоб продемонструвати учасницям різноманіття професій будуть запропоновані майстер-класи та екскурсії на підприємства у Вінницькій, Дніпровській, Запорізькій, Харківській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській та Чернівецькій областях. Детальніше
13.10.2021

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розповіла про обговорення європейської перспективи України на Саміті з ЄС, європейські інвестиції в Україну, скасуванням мораторію на експорт лісу-кругляка, енергетичну безпеку Європи та роль України у цьому питанні, важливість Угоди про «відкрите небо» та інше. Детальніше тут і тут