Парламент України схвалив за основу законопроєкт про комбіноване виробництво та теплової електричної енергії

21 жовтня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4527 про внесення змін до Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» щодо розвитку високоефективної когенерації. «За» – 282 голоси народних депутатів.

Мета законопроєкту – створення умов для розвитку в Україні високоефективної когенерації з дотриманням принципів та положень законодавства Європейського Союзу, що у кінцевому рахунку забезпечить підвищення ефективності використання палива та зменшення споживання природного газу в суспільному виробництві.

Проєктом Закону для забезпечення зростання ефективності використання палива та підвищення екологічної безпеки передбачено віднесення до принципів державної політики у сфері використання когенераційних установок сприяння перебудові діючих теплогенеруючих об'єктів в високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії та економічного стимулювання використання високоефективних когенераційних установок на підприємствах незалежно від форми власності та галузевої належності.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 1 Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу», якими додати нові терміни, а саме: «мікрокогенераційна установка», «дрібномасштабна когенераційна установка», «високоефективна когенерація», «високоефективна когенераційна установка», «гарантія походження електричної енергії, виробленої високоефективною когенераційною установкою» та інші відповідно до їх визначень, наведених у Директивах.

Закон також передбачає, що українці матимуть прозору можливість обирати між енергією, яку виробили когенераційною установкою, що економила енергію, та енергією, яку виробили за допомогою інших установок. 

Для цього споживач зможе отримати спеціальний електронний документ - «гарантію походження електричної енергії» - який підтвержуватиме, що енергія була отримана за допомогою високоефективної когенераційної установки. Таким чином, це ще один важливий крок до енергонезалежності України.