В Україні продовжують відкривати кризові кімнати для постраждалих від насильства

19-20 жовтня в Тернополі та Луцьку відкрили перші кімнати кризового реагування для постраждалих від гендерно зумовленого та домашнього насильства в межах проєкту «Трамплін до рівності». У кімнатах постраждалим  гарантується безпечний притулок, цілодобова психологічна допомога фахівців, а також допомога з пошуком альтернативного постійного житла. 

«Ми відчуваємо потенціал і спроможність міст, що долучилися до вирішення проблеми насильства, справді подолати її за умови рішучості на місцях», – зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Швеція, Тобіас Тиберг. 

Кризові кімнати відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам, мають кухню, а також пристосовані для осіб з інвалідністю. В них одночасно можуть перебувати до шести осіб терміном від 10 до 20 днів, по їх закінченню персонал перенаправляє постраждалих до соціальних служб, а також медичних та юридичних установ. 

Місцезнаходження кімнат не розголошується з метою безпеки. Щоб отримати прихісток, необхідно звернутися до поліції або соціальних служб.

Довідково

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення - провідна агенція ООН, яка зосереджує роботу на гендерній рівності, репродуктивному здоров’ю та розбудові потенціалу молоді. 

Проєкт «Трамплін до рівності» реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.