Уряд схвалив Стратегію досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року

20 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив нову стратегію досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року, розроблену за підтримки проєкту «EU4Climate», яка дозволить протистояти наслідкам зміни клімату.  

Реалізація Стратегії направлена на виконання Україною міжнародних зобов’язань в рамках Паризької кліматичної угоди щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до наслідків глобальної зміни клімату. Нова стратегія зосереджена на оцінці впливу зміни клімату на суспільство та навколишнє середовище, адаптації галузевої та місцевої політик, а також ефективному використанні кліматичних даних.

Відповідно до Стратегії найбільш вразливими до наслідків зміни клімату в Україні є такі соціально економічні сектори як: біорізноманіття, водні ресурси, енергетика, громадське здоров’я, лісове господарство, прибережні території, рибне господарство, сільське господарство, грунти тощо. І саме на них буде направлена основна діяльність Уряду в рамках реалізації документу.

Етапи реалізації Стратегії досягнення цілей державної політики щодо екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату здійснюватимуться в два етапи. У результаті її впровадження очікується:

  • зменшення рівня промислового забруднення;
  • створення ефективної системи хімічної безпеки;
  • забезпечення раціонального використання природних ресурсів; ü досягнення «доброго» екологічного стану вод;
  • забезпечення сталого лісоуправління та підвищення адаптивної здатності лісових екосистем;
  • створення правових та економічних підстав запровадження ієрархії поводження з відходами;
  • підвищення ефективності державної системи оцінки впливу на довкілля та державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища;
  • збереження біорізноманіття та забезпечення розвитку природно-заповідного фонду в Україні;
  • посилення адаптаційної спроможності та стійкості соціальних, економічних та екологічних систем до зміни клімату;
  • стабілізація екологічної рівноваги на тимчасово окупованих територіях тощо.

Впровадження стратегії відбуватиметься відповідно до розробленого і затвердженого Операційного плану реалізації Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року, в якому прописані заходи на найближчі три роки.