В Україні розвиватимуть виробництво біометану

21 жовтня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №5464 про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану.  285 народних депутати проголосували «За».

Закон відкриває шлях до виробництва біометану в Україні у промислових масштабах. Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану.  Біометан можна використовувати для виробництва теплової та електричної енергії, як сировину для хімпромисловості або паливо для громадського транспорту.

Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української ГТС, яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження.