Україна розпочинає головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Словаччина передала Україні право головувати у Європейській Стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР). Церемонія передачі головування відбулася під час 10-го щорічного Форуму Дунайської Стратегії у Братиславі.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій. 

«Головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону не лише закріплює курс нашої держави на європейську інтеграцію, а і посилює партнерство з країнами-членами ЄС. Очікуємо, що співпраця в межах ЄСДР сприятиме якісним змінам всього Дунайського регіону. Ми докладемо максимум зусиль для забезпечення належного рівня проведення головування в ЄСДР та підтримки всіх ініціатив, розпочатих попередніми головуваннями», — зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Під час свого головування Україна зосередить увагу на підтримці напрямів, у яких наслідки пандемії є найвідчутнішими, та на сферах, що сприяють добробуту жителів Дунайського регіону. Центральними пріоритетами свого головування в Дунайській стратегії Україна визначає «Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки», а також «Розвиток людського капіталу та ринків праці».

Ключовою подією головування України в ЄСДР є проведення 11-го щорічного Форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону, який проходитиме під гаслом «Відновлення. Розвиток. Єдність».

Детальніше щодо Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону – у відеоролику

Довідково

Дунайська стратегія — це платформа, що передбачає співпрацю 14 країн Дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники співпрацюють у сферах транспорту, охорони навколишнього середовища, освіти, безпеки, туризму та підтримки конкурентоспроможності підприємств.