Випуск №202 від 1 листопада 2021 року

View this email in your browser

25.10-01.11     

Шановні колеги!

У Глазго розпочалась Конференція ООН з питань зміни клімату COP26 

Під час Конференції, яка проходитиме 1-12 листопада, світові лідери, експерти та бізнес обговорять питання адаптації та стійкості до зміни клімату, енергетичний перехід, що включає відмову від вугілля та інвестиції у відновлювані джерела енергії, а також залучення фінансування на відповідні заходи. Делегацію від України очолює Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. 

У коментарі для телеканалу «Дом» урядовиця розповіла про завдання української делегації на Конференції та про те, як держава досягатиме своїх цілей; долучення України щодо ініціативи зі скорочення викидів метану та інше. Детальніше

 

Україна розпочала головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Словаччина передала Україні право головувати у Європейській Стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР). Під час свого головування Україна зосередить увагу на підтримці напрямів, у яких наслідки пандемії є найвідчутнішими, та на сферах, що сприяють добробуту жителів Дунайського регіону. Дунайська стратегія – це платформа, що передбачає співпрацю 14 країн Дунайського регіону у сферах транспорту, охорони навколишнього середовища, освіти, безпеки, туризму та підтримки конкурентоспроможності підприємств.

Центральними пріоритетами свого головування в Дунайській стратегії Україна визначає «Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки», а також «Розвиток людського капіталу та ринків праці». Детальніше

Детальніше щодо Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону – у відеоролику
27.10.2021

Уряд зробив крок до оновлення Угоди про асоціацію у секторах телекомунікаційних, поштових, кур'єрських послуг та послуг міжнародного морського транспорту

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Рішення Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг), Доповнення XVII-4 (Правила, що застосовуються до поштових та кур’єрських послуг) та Доповнення XVII-5 (Правила, що застосовуються до міжнародного морського транспорту) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Мета розпорядження – оновлення Додатку XVII з урахуванням актуальних законодавчих актів ЄС з метою набуття Україною режиму внутрішнього ринку в секторі телекомунікаційних, поштових, кур'єрських послуг та послуг міжнародного морського транспорту.

Отже, Україна завершила процес внутрішньодержавних процедур узгодження щодо оновлення вищезазначених Доповнень Угоди про асоціацію. Детальніше
28.10.2021

Україна приєднується до Глобальної ініціативи зі скорочення викидів метану «Glоbаl Меthаnе Рledge»

Уряд ухвалив відповідні листи Віцепрезиденту Європейської комісії з питань Зеленого курсу Франсу Тіммермансу та Спецпосланцю із питань клімату США Джону Керрі щодо приєднання України до Глобальної ініціативи щодо скорочення викидів метану «Global Methane Pledge». Свою позицію Україна офіційно представить на Конференції сторін Паризької угоди у м. Глазго 30 жовтня - 14 листопада 2021 року. Глобальна ініціатива зі скорочення викидів метану «Global Methane Pledge» започаткована ЄС та США і спрямована на досягнення скорочення викидів метану та посилення міжнародної співпраці у цьому напрямку. 

Метан є потужним парниковим газом, а швидкий ріст його концентрації в атмосфері є однією з основних причин зростання середньої температури повітря на 1,0°C з часів доіндустріального періоду. Детальніше
29.10.2021

Відбулось п’яте засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку

Українська делегація поінформувала про хід модернізації законодавства про працю, основні досягнення реформування лісового господарства України у 2021 році, стан імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині розвитку сфери енергоефективності.

Сторони обговорили важливість реалізації зобов'язань за Паризькою угодою щодо зміни клімату. Україна поінформувала європейську сторону про подальші заходи, вжиті у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, включно з заходами з екологічного дизайну та енергетичного маркування. Досягнуті домовленості за результатами засідання викладені у спільній заяві. Детальніше
28.10.2021

 

Україна вдвічі збільшила експорт насіння до ЄС у 2021 році

За дев'ять місяців 2021 року експорт насіння зернових з України зріс у 2,1 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Україна експортувала 1 154 т зернових культур в якості насіння на загальну суму 2,1 млн долларів.  

За цей період найбільше зростання спостерігається в експорті насіння пшениці (328 т) та кукурудзи (826 т). Серед лідерів імпорту насіння пшениці у 2021 році: Чехія, Німеччина та Литва, а насіння кукурудзи – Угорщина, Німеччина та Румунія. 

У кінці 2020 року в Європарламенті визнали еквівалентність системи сертифікації українського насіння в країнах ЄС, що значно спростило процедурні питання здійснення експортних відвантажень в цей регіон. Детальніше
26.10.2021

Уряд підтримав законопроєкт, спрямований на боротьбу з фальсифікацією харчових продуктів

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт, який встановлює додаткові вимоги до маркування і реалізації харчової продукції та удосконалює чинне законодавство в харчовій сфері. Наступний крок – розгляд документу Верховною Радою.

Реалізація цього законопроєкту дозволить запобігти недобросовісній конкуренції в галузі виробництва харчової продукції, забезпечити належну простежуваність харчових продуктів, оновити та доповнити термінологію, а також гармонізувати національне законодавство з європейським. Детальніше
29.10.2021

Розширення ЄС принесе більше стабільності у регіоні, – Ольга Стефанішина
Про це йшлося під час виступу Віцепрем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної на міжнародному Форумі «Одеські дебати» (The Odesa Debate).

«Для нас дуже важливо бачити сильне лідерство зі сторони ЄС та НАТО, коли потрібно дати відповідь на складні питання. І сьогодні ми бачимо це лідерство, коли йдеться про захист верховенства права, енергетичну безпеку. Ми бачимо цю проактивну позицію і вона надихає нас також робити більше. Це лідерство, впевнена, знайте своє відображення в оновлених політиках та стратегіях, які дадуть більше ясності щодо подальшого розширення як ЄС, так і НАТО. Така перспектива розширення принесе більше стабільності у регіон», – зазначила Ольга Стефанішина. 

Урядовиця також відзначила важливітсь того, що голос України в ЄС чують і враховують при розробці політик. Детальніше
28.10.2021

В Україні стартував другий етап державної комунікаційної кампанії EUКраїна

Кампанія реалізується в межах виконання урядового Плану заходів на 2021 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки. Другий етап реалізує Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) в партнерстві з Офісом Віцепрем’єр-міністерки України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і проєктом Європейського Союзу Association4U.

Другий етап державної комунікаційної кампанії EUКраїна складається з двох частин, мета яких – підвищити обізнаність українців про: 

  • базові цінності Європейського Союзу з метою стимулювання поведінкових змін та соціальних трансформацій в українському суспільстві, а саме про повагу до людської гідності і прав людини, свободу, демократію, рівність, верховенство права;
  • можливості та перспективи, які відкриває євроінтеграція для громадян України на прикладах результатів впровадження реформ в межах виконання Угоди про асоціацію з ЄС. 

Детальніше
01.11.2021


EUКраїна: розвиток «зеленої енергетики» в Україні

Україна має увійти у топ-5 країн Європи з найбільшою часткою «чистої енергії» до 2035 року – у нас достатній енергетичний потенціал, щоб досягти такої мети. Це є стратегічним завданням енергетичної галузі.

Тому Міністерство енергетики вже розробило низку пропозицій, що стимулюватимуть розвиток «зеленої енергетики». Серед них – законопроєкт щодо впровадження накопичувачів, які дозволять акумулювати енергію, коли її виробляється багато, і використовувати в періоди дефіциту для балансування енергосистеми замість теплових станцій. А концепція  запровадження сертифікатів для підтвердження походження «зеленої енергії» дозволить українським експортерам купувати саме «зелену електроенергію» і таким чином мінімізувати оподаткування на викиди CO2 на кордоні з країнами ЄС.

Розвиток «зеленої енергетики» є додатковим фактором для інтеграції української енергосистеми з європейською ENTSO-E. Це дозволить Україні відігравати ширшу роль у декарбонізації всієї Європи, більше торгувати електроенергією з Європейським Союзом, отримувати з цього прибуток, зробити вагомий крок до посилення власної енергетичної безпеки та захисту довкілля.

А відтак – сприятиме ще тіснішому об’єднанню України та ЄС. Детальніше

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції.

Кліматичні переговори в Глазго: що озвучать країни та чого очікувати від України

1-12 листопада у Глазго відбудеться головна подія року щодо міжнародних кліматичних переговорів. Одночасно пройдуть три заходи: 26-та зустріч Сторін рамкової Конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК), 16-та сесія Конференції Сторін Кіотського протоколу та 3-тя сесія Конференції Сторін Паризької угоди. Всі ці події в світі називають – СОР26.

«Від міжнародних кліматичних переговорів у Глазго очікуємо узгодження амбітних та системних заходів, що допоможуть кожній з країн-учасниць досягти своїх кліматичних цілей. Зокрема, важливо успішно завершити переговори за статтею 6 Паризької угоди щодо створення ринкових та неринкових механізмів зменшення викидів вуглецю. Це рішення необхідне для ефективної реалізації Паризької угоди, а отже, і виконання Україною своїх зобов'язань», – розповідає Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Детальніше про участь України, очікування українського бізнесу та питання фінансування зеленого переходу країни – читайте у спецпроєкті «Європейської правди» за посиланням.

Україна піднялася на 39 сходинок в індексі щодо залученості жінок до ухвалення рішень, миробудівних процесів та постконфліктного відновлення

У відповідному індексі Україна посіла 66-е місце серед 170 країн. 

«За останній рік ми зробили дуже багато, аби жінки нарівні з чоловіками були включені до процесів ухвалення рішень та мали всі необхідні умови проходження служби. Затверджений в жовтні минулого року другий Національний план 1325 став справжнім дороговказом покращення участі жінок і дівчаток в ухваленні рішень та постконфліктному відновленні,  сфері перехідного правосуддя, а також протидії сексуальному насильству в умовах конфлікту. Результат, зокрема, відображений в індексі – підтвердження правильності обраної нами стратегії. Подібні рейтинги дозволяють якомога точніше оцінити нашу роботу, а також є гарним стимулом не зупинятись на досягнутому», – прокоментувала Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Детальніше
26.10.2021