Україна та ЄІБ підписали грантову угоду на 1 млн євро для підвищення енергоефективності лікарень

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України підписали грантову угоду щодо подальшого впровадження проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

«Енергоефективність є одним з основних пріоритетів регіонального розвитку в Україні на найближчі роки. Я щиро вдячний багатосторонньому донорському фонду E5P за цю грантову підтримку. Вона зробить вагомий внесок у впровадження проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», завдяки якому ми зможемо модернізувати приблизно 1000 громадських будівель. Те, що грант спрямований саме на сферу охорони здоров’я, є особливо актуальним у часи пандемії COVID-19. Зараз як ніколи важливо створювати та розвивати інфраструктуру для підтримки лікарів і пацієнтів. Ми закликаємо органи місцевого самоврядування подавати свої проєктні пропозиції з енергоефективної модернізації до Мінрегіону, починаючи з грудня 2021 року». — підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Зі свого боку Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон зазначив, що підписання грантової угоди стане для України кроком до енергетичної незалежності.

«Енергоефективність відіграє важливу роль у протидії змінам клімату, що очолює перелік пріоритетів ЄІБ. Ми раді бачити, що Україна робить важливі кроки назустріч енергоефективному майбутньому. Завдяки значним внескам від донорів фонду E5P ми можемо й надалі підтримувати енергоефективну модернізацію громадських будівель в Україні. Допомога донорів безпосередньо допоможе галузі охорони здоров’я в Україні. Ця галузь скористається перевагами від оновлення, зокрема завдяки новим системам вентиляції, впровадженню джерел відновлюваної енергії й іншим заходам протидії COVID-19. Лікарні зможуть зробити свій внесок у здорову планету завдяки енергоефективності», — наголосив Жан-Ерік де Загон.

Угода передбачає, що Україна отримає інвестиційний грант на суму 1 млн євро від багатостороннього донорського фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Кошти спрямують на проведення енергоощадних заходів у лікарнях, зокрема на встановлення сучасного енергоефективного обладнання, систем вентиляції та освітлення, а також внутрішнього опалення у закладах охорони здоров’я.

Грант доповнює наданий раніше рамковий кредит від ЄІБ у 300 млн євро, що допоможе підвищити енергоефективність близько 1000 громадських будівель. Проект подовжить термін експлуатації ключових соціальних, медичних, культурних і адміністративних будівель щонайменше на 20 років, а також допоможе скоротити викиди CO2 на 1 250 000 тонн.

Зазначимо, раніше Верховна Рада ратифікувала Угоду з Європейським інвестиційним банком, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Довідково

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є довгостроковою кредитною установою Європейського Союзу та єдиним банком, що належить державам-членам ЄС, представляючи їхні інтереси, а також тісно співпрацюючи з іншими установами ЄС. ЄІБ співпрацює з Україною з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.