Опубліковано звіт щодо внутрішньої оцінки досягнення цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

На наступному Саміті Україна-ЄС, який має відбутися у 2022 році в Брюсселі, запланована презентація спільної оцінки сторін щодо досягнення цілей Угоди про асоціацію. Це крок до масштабного оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Так, під час саміту у Києві українська сторона передала стороні ЄС внутрішню всебічну оцінку досягнення цілей Угоди про асоціацію у відповідності до Статті 481. Переглянути звіт можна за посиланням.

Така внутрішня оцінка проводилася Україною вперше. Вона зазначає основні здобутки сторін у досягненні цілей Угоди від початку її застосування, вказує на існуючі проблемні питання та виклики, а також окреслює рекомендації для кожної цілі Угоди щодо здійснення спільних кроків з метою повного й належного виконання цілей Угоди про асоціацію. Україна та ЄС продовжать роботу над спільною оцінкою досягнення цілей Угоди про асоціацію, яка буде представлена на саміті у 2022 році. 

Звіт розроблений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Центру аналітики міжнародної торгівлі Trade+ Kиївської школи економіки у рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Довідково

За результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС 11 лютого 2021 року сторони Україна та ЄС підтвердили своє зобов’язання щодо проведення всебічного огляду досягнення цілей Угоди та початку консультацій щодо подальшої лібералізації торгівлі в рамках Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ПВЗВТ). Сторони домовилися, що кожна сторона проведе внутрішнє оцінювання досягнення цілей Угоди про асоціацію, а також результати такого оцінювання будуть представлені на Саміті Україна - ЄС у 2021 році. Цей звіт містить результати всебічного оцінювання досягнення цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, проведений Українською Стороною через п’ять років з дати набрання нею чинності відповідно до Статті 481 Розділу VII. Всебічне оцінювання охоплює виконання всіх цілей Угоди про асоціацію, зазначених у Статті 1.2 Угоди, що стосуються різних сфер дії Угоди.